Trwa ładowanie...

Zarobki w Straży Marszałkowskiej znów wzrosną. Opublikowane rozporządzenie premiera

Szukasz dobrze płatnej pracy? W Straży Marszałkowskiej na zarobki narzekać nie można. Co więcej członkowie formacji podległej Marszałkowi Sejmu mogą liczyć nie tylko na ok. 6 tys. złotych przeciętnego uposażenia, ale także na liczne dodatki.

Zarobki w Straży Marszałkowskiej znów wzrosną. Opublikowane rozporządzenie premieraŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d37sh5t
d37sh5t

W poniedziałek - jak informuje rmf24.pl - opublikowano najnowsze rozporządzenie premiera dotyczące dodatków przyznawanych funkcjonariuszom Straży Marszałkowskiej, uzasadnionych "szczególnymi kwalifikacjami lub warunkami pełnienia służby". Wysokość większości z nich sięga 10 proc. uposażenia zasadniczego, czyli przeciętnie wyniesie. ok. 600 zł.

Za co funkcjonariusz może dostać dodatkowe pieniądze? Na przykład za wykonywanie zadań "wymagających kwalifikacji kierowniczych", sprawowanie opieki nad psem służbowym, wykonywanie zadań reprezentacyjnych czy konwojowanie pieniędzy, mienia lub dokumentów. Wszystkie te dodatki sięgają 10 proc. pensji.

Trochę mniej mogą dostać strażnicy pracujący ' w warunkach uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia". I tak za pełnienie służby "w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące" przysługuje 8-proc. dodatek. Za stałe dyżury przy monitorach - 4-proc., w pomieszczeniach, w których konieczne jest stałe stosowanie sztucznego oświetlenia - 3-proc.

d37sh5t

Co ciekawe, dodatki można traktować elastycznie - mogą być powiększane w związku z przydzielaniem dodatkowych zadań.

Straż Marszałkowska jest jedną z najlepiej opłacanych formacji w Polsce. Strażnicy zarabiają średnio prawie o tysiąc złotych więcej niż funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa (dawniej BOR), policjanci, zawodowi strażacy czy pogranicznicy. Więcej od nich zarabiają tylko funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Wywiadu Wojskowego i CBA.

d37sh5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37sh5t
Więcej tematów