Trwa ładowanie...
d2bqgbb
d2bqgbb

"Zapisać w konstytucji prawo kobiet do dobrego seksu"

Szerokim echem odbiła się w Ekwadorze propozycja zapisania w konstytucji prawa kobiet do satysfakcji seksualnej. Wystąpiła z nią pani Maria Soledad Vela - 45-letnia polityk,
matka dwojga dzieci, która otwarcie stawia zarzut, że zdominowane przez mężczyzn społeczeństwo ekwadorskie sprowadza kobiety do roli podmiotów seksualnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bqgbb

Trzeba więc - uważa pani Vela - Trzeba więc doprowadzić do zrównania praw obu płci i walczyć z wyzyskiem seksualnym, nawet gdyby miało to oznaczać, że żony będą pozywać swych mężów do sądu.

W Ekwadorze trwają właśnie prace nad nową konstytucją, która będzie przedmiotem referendum. Gdy pani Vela wystąpiła ze swą propozycją, w Ekwadorze zawrzało. Wielu ludzi uznało, że Zgromadzenie Konstytucyjne, pracujące nad nową ustawą zasadniczą, traci czas na jałowe debaty, nie biorąc się za sprawy istotne, takie jak np. walka z bezrobociem.

Ostatecznie propozycja Veli przepadła, ale jej autorka uważa, że wystąpiła w słusznej sprawie i nie na próżno. Myślę, że nawet jeśli moja propozycja została wyśmiana i ośmieszona, część społeczeństwa zastanowi się nad tym, co naprawdę znaczy zdrowy związek seksualny i seksualna przyjemność - powiedziała mediom.

d2bqgbb

Podziel się opinią

Share

d2bqgbb

d2bqgbb
Więcej tematów