Zanurkowali do Bałtyku. Wyciągnęli, co najgorsze
Niedopałki papierosów, plastikowe odpady i inne. Bałtyk tonie w śmieciach, które stanowią ogromne zagrożenie dla całego ekosystemu. Dlatego nurkowie, mieszkańcy i turyści wzięli udział w wielkiej akcji sprzątania plaż i dna morskiego.
03.07.2024 | aktual.: 03.07.2024 13:28
"Bałtyk jest niezwykle ważnym ekosystemem - najmłodszym morzem na świecie i jednocześnie najbardziej zanieczyszczonym. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa, a tego rodzaju akcje - mimo że ich zasięg jest symboliczny - mają ogromne znaczenie dla zwiększania świadomości i budowania odpowiedzialnych postaw i zachowań" - podkreśla Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który był partnerem weekendowej (29 i 30 czerwca) akcji sprzątania nadbałtyckich plaż i dna morskiego.
Nurkowie wyłowili śmieci z morza
W wielkiej akcji sprzątania Bałtyku wzięli udział nurkowie, m.in. z Bazy Nurkowej HEL i TRYM, mieszkańcy oraz turyści. Łącznie zebrano około 30 wielkich worków śmieci.
- Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy aktywnie włącza się w takie akcje, promując ekologię i ukazując problemy środowiskowe. Specjaliści z Instytutu nie tylko identyfikują problemy, ale również potrafią znaleźć skuteczne rozwiązania, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach - komentuje Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW-PIB, zapraszając wszystkich do udziału w kolejnej odsłonie kampanii ekologicznej, która odbędzie się 17 sierpnia 2024 roku w Helu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wydarzenie zbiegło się ze świętem Miasta Hel. Poza samą akcją sprzątania mieszkańcy i turyści mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach, prezentacjach i konkursach.
Czytaj także: Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Źródło: WP Wiadomości, IMGW