Trwa ładowanie...
d413xvg

Zandberg, Ikonowicz, Witkowski. Znamy "jedynki" Lewicy Razem

Ugrupowania lewicowe zawiązały komitet wyborczy Lewica Razem. W jego skład weszły m.in. Partia Razem, ruch Piotra Ikonowicza i Unia Pracy. Wiadomo już, kogo wystawią na pierwszych miejscach w najważniejszych okręgach.
Share
Adrian Zandberg
Adrian ZandbergŹródło: PAP, Fot: PAP
d413xvg

Do Lewicy Razem przyłączyły się te ugrupowania, które odmówiły współpracy z Koalicją Europejską. O swojej decyzji informowali już jakiś czas temu, gdy lider Partii Razem Adrian Zandberg nazwał współpracę z Platformą "pójściem pod but Grzegorza Schetyny".

Teraz ogłosili swoje "jedynki" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na czele okręgu warszawskiego stanie Zandberg.

"Wyższe pensje, niższe czynsze"

"Łódzką listę otworzy działacz społeczny Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, z okręgu poznańskiego startować będzie przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski, z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego wystartuje związkowiec Jan Orkisz, z okręgu lubelskiego "jedynką" będzie Magdalena Długosz, a z okręgu pomorskiego działaczka kobieca Anna Górska" - informuje polsatnews.pl.

d413xvg

Oznacza to, że w koalicji znalazły się nie tylko partie polityczne, ale również niezależni samorządowcy, działacze społeczni i miejscy oraz związkowcy.

Marcelina Zawisza (Partia Razem) i Adrian Zandberg nie kryli w czwartek zadowolenia ze współpracy z pozostałymi ugrupowaniami. Podkreślali, że dla polskiej lewicy jest to "bardzo ważny dzień".

- Lewica Razem to są wyższe pensje, niższe czynsze i bezpłatne leki. Lewica Razem to są sprawdzone przez naszych europejskich przyjaciół rozwiązania, które działają w Austrii, działają w Holandii, działają w Danii i mogą działać u nas - mówili podczas specjalnie zwołanej konferencji.

d413xvg

- Już czas zbudować w Polsce europejskie nowoczesne państwo dobrobytu - podkreślał Adrian Zandberg.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d413xvg

Podziel się opinią

Share
d413xvg
d413xvg
Więcej tematów