Trwa ładowanie...

Żandarmeria Wojskowa świętowała w Mińsku Mazowieckim. Miasto: zabrakło zaproszeń dla lokalnych władz

W środę w Mińsku Mazowieckim odbyło się Święto Żandarmerii Wojskowej. W uroczystościach wziął udział m.in. szef MON Mariusz Błaszczak oraz prezydent Andrzej Duda. Z kolei przedstawiciele miasta oświadczyli, że nie otrzymali zaproszeń na to wydarzenie.
Share
Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak na Święcie Żandarmerii Wojskowej
Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak na Święcie Żandarmerii WojskowejŹródło: PAP, Fot: Przemysław Piątkowski
d42kbc2

13 czerwca obchodzimy Święto Żandarmerii Wojskowej. Główne uroczystości miały miejsce w Mińsku Mazowieckim, gdzie przemawiał m.in. minister Mariusz Błaszczak oraz prezydent Andrzej Duda.

- Dziękuję wam za to, że mogę usłyszeć takie słowa, że Żandarmeria Wojskowa należy do najlepszych służb policji wojskowej w NATO - powiedział Błaszczak podczas obchodów.

- To właśnie żołnierze Żandarmerii Wojskowej składali na ołtarzu ojczyzny ofiarę swojego życia w czasie walki o niepodległą Polskę, w Legionach u boku marszałka Józefa Piłsudskiego, późnej w czasie drugiej wojny światowej w Katyniu, a bywa, że również w czasach współczesnych - przypomniał z kolei Duda.

d42kbc2

- Jestem tu dziś wraz z ministrem Mariuszem Błaszczakiem po to, aby wam i waszym najbliższym nisko się za to pokłonić w imieniu Rzeczpospolitej, dziś wolnej, suwerennej i niepodległej, szczycącej się tym 100-leciem niepodległości, która może być dumna ze swoich dziejów także dzięki waszej służbie - dodał prezydent. Podczas święta wręczono odznaczenia państwowe.

Po zakończeniu uroczystości władze Mińska Mazowieckiego wydały specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że "nikt z władz miasta nie był zaproszony na zorganizowane w naszym mieście Święta Żandarmerii Wojskowej". Miasto zapytało organizatorów o ewentualne zaproszenia dla władz lokalnych na to wydarzenie. Jak wynika z komunikatu na Twitterze, nie przewidziano takich zaproszeń dla reprezentantów Mińska Mazowieckiego.

"Tym samym dementujemy pogłoski o bojkocie Święta Żandarmerii Wojskowej przez władze miasta i radnych" - czytamy w oświadczeniu. Wirtualna Polska wysłała zapytanie do Minsterstwa Obrony Narodowej i Żandarmerii Wojskowej w tej sprawie.

d42kbc2

Zobacz także: Jacek Żakowski: prezydent nie powinien promować niezdrowego jedzenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42kbc2

Podziel się opinią

Share
d42kbc2
d42kbc2
Więcej tematów