Trwa ładowanie...

Zamordowany w Warszawie to Krzysztof Z., ekspert zajmujący się katastrofą smoleńską

Ofiara ataku w biurze budynku przy skrzyżowaniu ulic Gocławskiej i Grochowskiej w Warszawie to Krzysztof Z., ekspert zajmujący się katastrofą smoleńską - informuje Niezależna.pl.

Share
Zamordowany w Warszawie to Krzysztof Z., ekspert zajmujący się katastrofą smoleńską
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
dkbbpei

Jak podaje portal Niezależna.pl. Krzysztof Z. był ekspertem lotniczym, którym wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej, m.in. na łamach "Gazety Polskiej". Był także jednym z bohaterów filmu "10.04.10" Anity Gargas i krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera.

dkbbpei

Krzysztof Z. zginął w wyniku ataku, do którego doszło na drugim piętrze budynku przy skrzyżowaniu Gocławskiej i Grochowskiej - jak podaje policja - w siedzibie spółki Magnum-X, która wydaje magazyny poświęcone tematyce wojskowej, m.in.: "Nowa Technika Wojskowa", "Lotnictwo", "Morze Statki i Okręty", "Strzał" i "Poligon". Sprawcą - jak podało źródło Polskiej Agencji Prasowej - jest prezes wydawnictwa Cezary S. Motywem zbrodni były prawdopodobnie sprawy biznesowe.

- Do środka wszedł 48-letni mężczyzna i zaatakował nożem osoby, które tam przebywały. Poranił nożem 46-letniego mężczyznę, który był w tym biurze. Ten, wskutek odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu. Nie udało się go uratować - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

Sprawca poza nożem miał jeszcze przy sobie mały ładunek pirotechniczny. Ładunek wybuchł mu w dłoni. 48-latek został ciężko ranny w rękę i brzuch. Wybuch ranił też lekko innego mężczyznę, który przebywał w tym czasie w biurze.

dkbbpei

Podziel się opinią

Share
dkbbpei
dkbbpei
Więcej tematów