Trwa ładowanie...
dcf91nj

Zamknięta restauracja McDonald's w Moskwie znów serwuje hamburgery

Zamknięta latem po kontrolach sanitarnych restauracja McDonald's na placu Aleksandra Puszkina w Moskwie wznowiła pracę - podało radio Echo Moskwy. Zapowiedziano też ponowne otwarcie dwóch innych lokali w stolicy - na Placu Maneżowym i Prospekcie Mira.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamknięta restauracja McDonald's w Moskwie znów serwuje hamburgery
(PAP/EPA)
dcf91nj

Latem tego roku rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor ogłosiła, że w szeregu restauracji McDonald's wykryła naruszenie norm sanitarnych. W wyniki inspekcji czasowo zamknięto kilkanaście barów, z czego trzy w Moskwie.

Zamknięto między innymi właśnie lokal na placu Puszkina, działający od 1989 roku. Była to pierwsza otwarta w Rosji restauracja tej amerykańskiej sieci i największa w Europie.

Kontrole w większości uznane zostały przez prasę rosyjską za symboliczne retorsje wobec Zachodu za sankcje nałożone na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim.

dcf91nj

Z kolei rosyjska agencja TASS podkreśla w środę, że McDonald's zapewnił, iż usunął większość uchybień zarzucanych mu przez Rospotriebnadzor. Restauracja na ulicy Prospekt Mira ma wznowić pracę jeszcze w listopadzie, a bar na Placu Maneżowym - w styczniu 2015 roku.

Jak podaje Echo Moskwy, urzędnicy rosyjscy nadal zapewniają, że liczne inspekcje w restauracjach McDonald's w całej Rosji nie mają żadnego podtekstu politycznego. McDonald's ma w 85 miastach Rosji łącznie ponad 400 lokali - podaje TASS.

dcf91nj

Podziel się opinią

Share
dcf91nj
dcf91nj
Więcej tematów