WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamieszki w Paryżu

Do gwałtownych starć doszło w
centrum Paryża między kilkuset młodymi ludźmi a policją do
tłumienia zamieszek pod koniec manifestacji młodych przeciwko
ustawie o pierwszej umowie o pracę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niepokoje w Paryżu trwają
Niepokoje w Paryżu trwają (PAP/EPA)
WP

Do zamieszek doszło, gdy grupa ludzi podpaliła samochody i sklep na Placu Inwalidów, gdzie manifestacja się kończyła, niedaleko od kancelarii premiera Dominique'a de Villepina.

Po apelach do manifestantów o rozejście się policja natarła na kilkaset osób, które rzucały w jej stronę butelki i kamienie. Jeden młody uczestnik demonstracji został ranny w głowę.

W czwartkowej demonstracji w Paryżu wzięło udział 23 tys. studentów i licealistów. Demonstracje odbyły się także w wielu innych miastach Francji.

WP

Kontestowana ustawa dotyczy osób nie mających ukończonych 26 lat; pozwala pracodawcom zwalniać takie osoby bez podawania powodu w ciągu pierwszych 24 miesięcy ich pracy. W intencji ustawodawcy nowe przepisy mają zachęcić pracodawców do zatrudniania młodych, wśród których bezrobocie we Francji jest największe.

Na piątek zaplanowano spotkanie na temat kontrowersyjnej ustawy premiera de Villepina z przedstawicielami największych central związkowych.

Polub WP Wiadomości
WP
WP