Trwa ładowanie...

Wojewoda wydała komunikat ws. elektrowni jądrowej na Pomorzu

Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz poinformowała, że "nieprawdą jest twierdzenie, że zapadła decyzja o zmianie lokalizacji elektrowni jądrowej na Pomorzu".

Zamieszanie ws. elektrowni. Komunikat wojewodyZamieszanie ws. elektrowni. Komunikat wojewodyŹródło: Facebook
d103yjy
d103yjy

W środę "Dziennik Bałtycki" napisał, że "nie w Lubiatowie-Kopalinie w gminie Choczewo a w okolicy Żarnowca w gminie Krokowa - to nowa lokalizacja pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Taką informację przekazała dziś (17 stycznia 2024 r.) podczas swojej wizyty w Chojnicach nowa wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz".

W artykule pojawiła się też wypowiedź wojewody. - Ta decyzja środowiskowa dla lokalizacji w Lubiatowie została wydana, ale cały czas rozważamy, czy słusznie. Są też różne głosy na temat wybranej technologii. Najbliższe miesiące będą decydujące - cytował "Dziennik Bałtycki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kto obsłuży polskie elektrownie jądrowe? "Szkolenie kadry powinno zacząć się już teraz"

Wieczorem do doniesień medialnych odniosła się osobiście wojewoda. Komunikat pojawił się na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

d103yjy

"W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej dotyczącymi zmiany lokalizacji elektrowni jądrowej, Wojewoda Pomorska - Beata Rutkiewicz informuje, że nieprawdą jest twierdzenie, że zapadła decyzja o zmianie lokalizacji elektrowni jądrowej na Pomorzu" - napisała Beata Rutkiewicz.

"Podczas spotkania 17.01.2024 r. w Chojnicach Wojewoda Pomorska wskazała, że w związku z dużą liczbą uwag oraz rozmów, które prowadziła zasadne jest powtórne przyjrzenie się i przeanalizowanie wydanej decyzji środowiskowej dla lokalizacji elektrowni w Lubiatowie" - czytamy w komunikacie.

Ostateczne decyzje co do lokalizacji elektrowni jądrowej na Pomorzu mają zostać podjęte przez Rząd RP w stosownym czasie, po dokonaniu szczegółowych analiz.

d103yjy

"O podjętych decyzjach będziemy Państwa informować bez zbędnej zwłoki" - brzmi oświadczenie.

"Rozpala na nowo emocje"

Oświadczenie wojewody skomentował Jakub Wiech, ekspert z portalu Energetyka24.

"Pani wojewoda Rutkiewicz informuje, że nieprawdą jest, iż zapadła decyzja o zmianie lokalizacji elektrowni jądrowej na Pomorzu. Ale przecież nikt nie wskazywał, że decyzja zapadła. Informowano tylko o wypowiedziach m. in. ze strony pani wojewody, że lokalizacja jest kwestionowana. I tekst tego dementi potwierdza obawy co do faktu, że lokalizacja jest kwestionowana" - napisał Wiech.

d103yjy

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów