Trwa ładowanie...

#zamiastkwiatka. Akcja Wirtualnej Polski

Rajstopy, duża czekolada z okienkiem, parę tulipanów. To prezenty, które w przeszłości dostawałam 8 marca. Ale tak naprawdę jedynym podarunkiem, który sprawiłby mi prawdziwą przyjemność, byłby wręczony mi #zamiastkwiatka voucher na USG piersi czy cytologię.

Share
#zamiastkwiatka. Akcja Wirtualnej PolskiŹródło: Wirtualna Polska
d255fhx

Regularna cytologia zmniejsza częstość występowania raka szyjki macicy i śmiertelność z jego powodu aż o 80 procent. Problem w tym, że takie badanie regularnie - czyli raz na rok - robi tylko 27 proc. Polek.

Cytologia to niejedyne badanie, które może uratować życie. USG piersi, mammografia, podstawowe badanie krwi - jeżeli robimy je regularnie, mamy szansę. Nie na uniknięcie choroby, ale na wykrycie jej na wczesnym etapie, kiedy będzie możliwe pełne wyleczenie.

Wiemy, że jako media mamy wpływ na rzeczywistość. Dlatego chcemy dać wam wiedzę i włączyć się w działania, które mogą sprawić, że więcej kobiet zadba o swoje zdrowie. Zrobi podstawowe badania. Namówi na nie koleżankę.

d255fhx

W ramach akcji #zamiastkwiatka będziemy jako Wirtualna Polska zachęcać do postawienia swojego zdrowia na pierwszym miejscu. Z publikowanych przez nas tekstów dowiecie się m.in. jakie badania profilaktyczne wykonywać i na co zwrócić uwagę w gabinecie lekarskim. Poznacie też historie kobiet, które pokazują, że wcześnie wykryta choroba nie oznacza wyroku.

I jeszcze jedno: w Dzień Kobiet tradycyjnie wręczamy kwiaty bliskim kobietom. Zamiast czegoś, co po kilku dniach będzie do wyrzucenia, zaproście je na badania, dopytajcie, kiedy ostatnio były u lekarza, zainteresujcie się ich zdrowiem. Nie ma lepszego prezentu.

Zobacz także: #zamiastkwiatka. Najlepszy prezent, jaki możesz wręczyć kobiecie 8 marca

d255fhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d255fhx
Więcej tematów