Trwa ładowanie...

Zamiast Wielkiego Grillowania UAM będzie Wielka Majówka Studencka w Poznaniu

Po tym, jak ubiegłoroczne Wielkie Grillowanie zakończyło się tragiczną śmiercią jednego ze studentów i zdemolowaniem tramwajów, w tym roku poznańscy studenci będą się bawić na stadionie AZS.

Zamiast Wielkiego Grillowania UAM będzie Wielka Majówka Studencka w PoznaniuŹródło: YouTube, fot: screen
d2945q6
d2945q6

Wielkie Grillowanie UAM było już tradycyjną imprezą towarzyszącą poznańskim juwenaliom. Co roku studenci spotykali się na terenie kampusu na Morasku, aby wspólnie rozpalić grille i przy piwie bawić się na organizowanych tu koncertach.

W zeszłym roku impreza zakończyła się tragedią – jeden ze studentów wpadł pod pociąg niedaleko miejsca imprezy. To jednak nie był jedyny incydent – pijani uczestnicy Wielkiego Grillowania zdemolowali praktycznie wszystkie nocne tramwaje kursujące z os. Sobieskiego trasą PST.

Rektor UAM tuż po dramatycznych wydarzeniach zapowiedział, że w przyszłości Wielkie Grillowanie już nie będzie organizowane i słowa dotrzymał. Na szczęście studentom udało się wynegocjować z władzami uczelni, aby Wielkie Grillowanie zastąpić imprezą w podobnej formule. 6 i 7 maja studenci mają się bawić na Wielkiej Majówce Studenckiej na stadionie AZS. Oczywiście ma być znacznie bezpieczniej niż na Morasku.

- Będzie to impreza zamknięta, w związku z czym będą na niej obowiązywały przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. To oznacza m.in. zakaz wnoszenia na teren imprezy własnego alkoholu i niebezpiecznych przedmiotów, do których zaliczono także grille – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Krystian Słoma, pełnomocnik Samorządu Studentów UAM. – Oczywiście na miejscu będzie można otrzymać kiełbasę z naszych grilli – dodaje.

d2945q6

Poza tym impreza ma być jak najbardziej zbliżona do Wielkiego Grillowania, czyli nie zabraknie koncertów muzycznych i innych zabaw plenerowych. Być może na terenie imprezy pojawi się też gigantyczna plansza do gry „Eurobusiness” o powierzchni 40 metrów kwadratowych, w której gracze będą kupować... wydziały uczelni.

Studenci wejdą na majówkę za darmo, pozostali będą musieli zapłacić za wstęp. - Dla licealistów opłata będzie symboliczna, pozostali zapłacą trochę więcej, ale ceny są jeszcze ustalane – mówi Słoma.

Bliższe szczegóły mają być znane w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2945q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2945q6
Więcej tematów