Trwa ładowanie...
IAR

Zamachy we Francji. Dzielnica La Defense w Paryżu miała być celem kolejnego ataku

La Defense - podparyska dzielnica finansowo-biznesowa miała być celem kolejnego ataku terrorystycznego. Planowali go zamachowcy, którzy zostali zabici w czasie operacji w Saint Denis. Podczas szturmu policji zginął Abdelhamid Abaaoud, uczestnik zamachów w Paryżu i osoba, która miała być "mózgiem" operacji w La Defense.
Share
Dzielnica La Defense w Paryżu
Dzielnica La Defense w ParyżuŹródło: AFP, Fot: KENZO TRIBOUILLARD
dnfl9qk

Dzielnicę La Defense odwiedził minister gospodarki Emmanuel Macron, by zapewnić tamtejszych handlowców, że państwo zrobi wszystko dla stworzenia im bezpiecznych warunków pracy.

Zamachowcy chcieli uderzyć w dwa cele - w posterunek policji i w jedno z największych we Francji centrów handlowych, zazwyczaj niezwykle ruchliwe przed Bożym Narodzeniem. To tam miał się wysadzić w powietrze obywatel belgijski Abdelhamid Abaaoud - jeden z uczestników masakr w Bataclanie i paryskich kafejkach.

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve powiedział, że teraz władze wiedzą o tym, iż Abaaoud wrócił na miejsce zbrodni, do Bataclanu. Policja wtedy o tym nie wiedziała. Działo się to w trakcie interwencji oddziałów antyterrorystycznych w Bataclanie.

La Defense to finansowo-biznesowe serce Paryża. Ponad trzy tysiące wielkich koncernów ma w nim swoje siedziby. Codziennie przewijają się tam setki tysięcy osób.

dnfl9qk

Podziel się opinią

Share
dnfl9qk
dnfl9qk
Więcej tematów