Trwa ładowanie...
IAR

Zamachy w Brukseli. "Sueddeutsche Zeitung": żaden bóg nie potrzebuje morderców

• Komentator: w Brukseli działała mała grupka zaślepionych młodzieńców • We wtorek rano na lotnisku Zaventem doszło do dwóch wybuchów • Kolejna eksplozja wstrząsnęła stacją metra Maelbeek w dzielnicy europejskiej • W atakach zginęły co najmniej 34 osoby • Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie
Share
Żołnierz na ulicach Brukseli
Żołnierz na ulicach BrukseliŹródło: AFP, Fot: PHILIPPE HUGUEN
d4dzbpc

Po zamachach w Brukseli komentator niemieckiej gazety "Sueddeutsche Zeitung" pisze, że żaden bóg nie potrzebuje morderców. Jego zdaniem ludzie, którzy powołują się na stwórcę, aby ranić i zabijać innych są największymi bluźniercami.

Jak czytamy w "SZ", tworzą oni boga na własne podobieństwo próbując nadać swojej nienawiści, paranoi i żądzy zemsty głębszy sens.

Autor przekonuje, że nie islam zabija. W Brukseli, czy wcześniej w Paryżu, działała mała grupka zaślepionych, agresywnych młodzieńców powołujących się na coś czego nigdy nie zrozumieli.

d4dzbpc

Komentator przypomina, że 13 lat temu także George W. Bush powoływał się na boga podczas wojny w Iraku. Ale Jezus nie miał z tamtą inwazją nic wspólnego, tak samo jak Allah nie ma nic wspólnego z Molenbeek - czyli dzielnicą Brukseli, w której żyli terroryści.

Jak czytamy, chrześcijanie, którzy w piątek będą wspominać śmierć Jezusa na krzyżu, są pewni, że Jezus umarł, aby zbawić ludzi, a nie po to, aby pozwalać na zabijanie - pisze komentator "Sueddeutsche Zeitung".

We wtorek rano na międzynarodowym lotnisku Zaventem w Brukseli doszło do dwóch wybuchów. Kolejna eksplozja wstrząsnęła stacją metra Maelbeek w dzielnicy europejskiej.

W atakach zginęły co najmniej 34 osoby, a rannych zostało ponad 200. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie. Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.

d4dzbpc

Podziel się opinią

Share
d4dzbpc
d4dzbpc
Więcej tematów