Trwa ładowanie...
d34vue8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamachy bombowe na pływalni w Iraku. 12 zabitych

Co najmniej 12 osób zabito w dwóch samobójczych zamachach bombowych na pływalni w mieście Tuz Churmatu w prowincji Salahuddin w północnym Iraku - poinformowały lokalne władze oraz źródła policyjne. 45 osób zostało rannych. Większość ofiar to szyici z turkmeńskiej grupy etnicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Państwo Islamskie nasiliło w ostatnim czasie ataki w Bagdadzie i poza nim
Państwo Islamskie nasiliło w ostatnim czasie ataki w Bagdadzie i poza nim (PAP/EPA, Fot: STR)
d34vue8

Według burmistrza Tuz Churmatu Alego al-Hussainiego i dwóch źródeł policyjnych jeden z napastników zdetonował przytroczony do ciała ładunek wybuchowy w basenie, w którym kąpało się kilkadziesiąt osób dorosłych i dzieci. W trakcie ewakuowania rannych drugi terrorysta podjechał motocyklem pod wejście na pływalnię i spowodował eksplozję przywiezionej ze sobą bomby.

- Niewinni ludzie chcieli tylko doznać ulgi od letniego upału, ale nie zdołali ujść śmierci z rąk najgorszych na świecie przestępców - powiedział Reuterowi Hussaini. Policja i źródła medyczne wskazują, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż wielu rannych jest w stanie krytycznym.

Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za zamachy w Tuz Churmatu, ale Państwo Islamskie nasiliło w ostatnim czasie ataki terrorystyczne w Bagdadzie i poza nim, zabijając wcześniej w tym miesiącu ponad stu ludzi w sąsiadującej od wschodu z Salahuddinem prowincji Dijala.

d34vue8

Podziel się opinią

Share

d34vue8

d34vue8
Więcej tematów