Trwa ładowanie...

Zamachowiec z Ankary to obywatel Syrii

• Zamachowiec z Ankary obywatelem Syrii Salih Necar
• Dostał się do Turcji wraz z uchodźcami z Syrii
• W zamachu zginęło 28 osób

Share
Zamachowiec z Ankary to obywatel Syrii
Źródło: AFP, fot: ADEM ALTAN
ddrdkro

Środowy zamach w Ankarze, w którym zginęło co najmniej 28 osób, przeprowadziła kurdyjska zbrojna milicja YPG we współpracy z bojownikami Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Dziewięć osób zatrzymano - poinformował w czwartek premier Turcji Ahmet Davutoglu.

Potwierdził, że zamachowiec pochodził z Syrii.

Premier Turcji poinformował, że po zamachu w Ankarze tureckie lotnictwo zbombardowało w środę w nocy cele PKK w północnym Iraku. W nalotach zginęło 60-70 bojowników kurdyjskich.

ddrdkro

Zamachowiec, zidentyfikowany jako Salih Necar, dostał się do Turcji wraz z uchodźcami z Syrii. Przy przekraczaniu granicy zostały od niego pobrane odciski palców, co umożliwiło zidentyfikowanie go przez policję - pisze "Yeni Safak" na stronie internetowej.

Gazeta podała, że samochód wykorzystany do zamachu w Ankarze został wynajęty w mieście Izmir na zachodzie Turcji około dwóch tygodni temu.

Jeszcze w dniu zamachu tureckie źródło w służbach bezpieczeństwa mówiło, że pierwsze oznaki sugerują, iż za zamachem stała Partia Pracujących Kurdystanu (PKK).

Do zamachu w centrum tureckiej stolicy, gdzie znajduje się wiele ministerstw, sztab generalny armii, koszary, parlament i inne budynki rządowe, doszło w przedwieczornych godzinach szczytu. Samochód pułapka eksplodował w pobliżu wojskowych pojazdów czekających na czerwonym świetle.

ddrdkro

Podziel się opinią

Share
ddrdkro
ddrdkro
Więcej tematów