PolskaZamach w Nicei. Polscy politycy i internauci składają kondolencje na Twitterze

Zamach w Nicei. Polscy politycy i internauci składają kondolencje na Twitterze

Premier Beata Szydło, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Janusz Piechociński i Leszek Miller - między innymi ci polscy politycy zabrali na Twitterze głos w sprawie nocnego zamachu w Nicei, w którym zginęły co najmniej 84 osoby.

Zamach w Nicei. Polscy politycy i internauci składają kondolencje na Twitterze
Źródło zdjęć: © AFP | Valery Hache
Natalia Durman

15.07.2016 | aktual.: 20.07.2016 14:57

Podczas obchodów święta narodowego, w tłum mieszkańców uczestniczących w pokazie sztucznych ogni na głównej ulicy miasta z dużą prędkością wjechała ciężarówka. Francuskie media informują, że napastnik jechał 2 kilometry przez tłum ludzi. Mężczyzna miał kilkukrotnie strzelać do zgromadzonych.

"Wczoraj w ambasadzie francuskiej świętowaliśmy 14 lipca, dziś opłakujemy ofiary. Słowa współczucia i solidarności" - napisał na swoim profilu na Twitterze Leszek Miller.

"Najszczersze kondolencje" dla wszystkich rodzin ofiar zamachu w Nicei złożył Ryszard Kalisz. "Dziś wszyscy myślami jesteśmy we Francji" - dodał.

"Serce pęka po doniesieniach z Nicei. Jesteśmy z Tobą, Francjo! Bądź silna!" - napisała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Do tragicznych wydarzeń we Francji odnieśli się również Janusz Palikot i Janusz Piechociński.

Solidarność z Francją zadeklarował prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Wpisy polityków wywołały poruszenie wśród internautów, którzy pisali: "Coś za często ostatnimi czasy musimy być Francuzami, Belgami".

Wcześniej kondolencje w związku z zamachem w Nicei złożyła rodzinom ofiar premier Beata Szydło.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak ogłosił z kolei decyzję o zwołaniu zespołu antyterrorystycznego w reakcji na atak we Francji.

Ze znalezionych dokumentów wynika, że zamachowcem był 31-letni Tunezyjczyk z francuskim paszportem. Lokalna policja podała, że był on znany służbom w związku z pospolitymi przestępstwami, takimi jak kradzieże i stosowanie przemocy. Jednak nie było go wśród osób, którymi interesował się francuski wywiad.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
twitterzamachnicea
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)