Trwa ładowanie...

Zamach w Londynie. Znamy narodowość ofiar ataków

Seria ataków terrorystycznych w stolicy Wielkiej Brytanii. Zginęło 7 osób, a 48 trafiło do szpitali. 21 osób rannych jest w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych jest Francuz i Kanadyjczyk. Rannych zostało siedmiu obywateli francuskich oraz dwóch Niemców.
Share
Zamach w Londynie. Znamy narodowość ofiar ataków
Źródło: PAP/EPA, Fot: Andy Rain
d7g7b0o

Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a potem zaatakowali nożami ludzi w pobliżu targu Borough Market. W ich stronę oddano "bezprecedensową liczbę" liczbę ponad 50 strzałów, aby policjanci mieli "absolutną pewność, że zneutralizowali zagrożenie".

Co wiemy o ataku terrorystycznym w Londynie. RELACJA NA ŻYWO

Wśród ofiar śmiertelnych jest obywatel francuski - poinformował szef dyplomacji Francji Jean-Yves Le Drian. Premier Kanady Justin Trudeau wydał oświadczenie z informacją, że jedną z ofiar jest obywatel kanadyjski.

Le Drian powiedział, że siedmiu obywateli francuskich rannych w zamachu przebywa w szpitalu; czterech z nich odniosło ciężkie obrażenia. Nie ustalono losów jeszcze jednego Francuza.

d7g7b0o

- W zamachu terrorystycznym w Londynie zostało rannych dwóch obywateli Niemiec - poinformował z kolei minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maizière. Jeden z nich doznał ciężkich obrażeń.

Co z Polakami? Podajemy numer telefonu dyżurnego: +44 2030789621

MSZ oraz Ambasada RP w Londynie pozostają w kontakcie z osobami zaniepokojonymi losem bliskich po zamachu w Londynie. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane we współpracy z władzami brytyjskimi.

Atak w Londynie. Premier May wydała oświadczenie

d7g7b0o

Podziel się opinią

Share
d7g7b0o
d7g7b0o
Więcej tematów