Trwa ładowanie...
djfdolx

Zamach w Londynie. Premier gratuluje polskiemu bohaterowi

Premier Mateusz Morawiecki, za pośrednictwem Wirtualnej Polski, składa wyrazy uznania polskiemu obywatelowi, który próbował obezwładnić pakistańskiego terrorystę. To m.in. dzięki heroicznej postawie Polaka nie doszło do większej tragedii w Londynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki jest pełen podziwu dla polskiego bohatera
Premier Mateusz Morawiecki jest pełen podziwu dla polskiego bohatera (East News)
djfdolx

- Przede wszystkim chciałbym panu Łukaszowi podziękować. Za odwagę, bo gdyby nie jego interwencja ofiar z pewnością byłoby więcej. To niełatwe zaryzykować własne zdrowie i życie, aby powstrzymać napastnika. Gdyby pan Łukasz został w budynku nikt nie miałby do niego pretensji. Tymczasem rzucił się w pogoń za napastnikiem. Chciałbym, kiedy tylko będzie okazja - w Warszawie lub Londynie - jeszcze raz podziękować, ale tym razem osobiście, panu Łukaszowi – mówi Wirtualnej Polsce premier Mateusz Morawiecki.

Jak informuje "The Times”, jedną z osób, która rzuciła się na pakistańskiego terrorystę i próbowała go obezwładnić był polski szef kuchni o imieniu Łukasz. Nasz rodak zerwał ze ściany restauracji kieł narwala i rzucił się na napastnika.

djfdolx

Brytyjczycy nazwali pana Łukasza bohaterem. Na temat dzielnego Polaka wypowiedział się między innymi Matthew Thompson, dziennikarz radia LBC. Udostępnił na Twitterze filmik, na którym Łukasz usiłuje obezwładnić zamachowca kłem.

Expose premiera. Morawiecki stanowczo: dzieci są nietykalne

Do postawy polskiego bohatera odniósł się również burmistrz Londynu Sadiq Khan. "Jedną z największych zalet Londynu jest jego różnorodność, więc wcale mnie to nie dziwi. Kiedy mówię „najlepsi z nas”, mam również na myśli obywateli Unii Europejskiej" – powiedział Sadiq Khan.

djfdolx

Pytany o udział Polaka resort spraw zagranicznych, zasłonił się dobrem śledztwa. "Konsul dyżurny w Londynie od początku zdarzenia monitoruje sytuację, w szczególności pod kątem bezpieczeństwa obywateli polskich, i jest w stałym kontakcie z londyńską policją. Niestety ze względu na dobro śledztwa na obecnym etapie nie możemy udzielać szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie" - informuje MSZ, cytowane przez Polskie Radio.

Terrorysta zabił dwie osoby, a trzy ranił. Sam został zastrzelony przez londyńskie służby. Jak podała londyńska policja, napastnik to 28-letni Usman Khan, mieszkaniec hrabstwa Staffordshire w środkowej Anglii. Sprawca w 2012 roku został skazany za terroryzm i przebywał w więzieniu. Brytyjskie służby łączyły go z grupami terrorystycznymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djfdolx

Podziel się opinią

Share
djfdolx
djfdolx
Więcej tematów