WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach w Chinach. Nie żyje 15 osób

Piętnaście osób zginęło, a czternaście zostało rannych w Sinkiangu (Xinjiang), regionie autonomicznym w północno-zachodnich Chinach w ataku określanym przez tamtejsze władze jako terrorystyczny. Poinformowała o tym agencja Xinhua.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach w Chinach. Nie żyje 15 osób
(PAP/EPA, Fot: Rolex Dela Pena)
WP

Do zajść doszło w piątek w powiecie Shache (ujg. Jarkend) w Regionie Autonomicznym Sinkiang-Ujgur.

Jak donosi chińska telewizja państwowa CCTV, "grupa terrorystów" zaatakowała cywilów w Shache, powodując śmierć czterech osób i raniąc czternaście. Jedenastu napastników zostało zabitych.

Według agencji Xinhua napastnicy byli wyposażeni w materiały wybuchowe, noże, siekiery i inne narzędzia, które ostatecznie skonfiskowała policja.

WP

W Sinkiangu regularnie dochodzi do konfliktów między stanowiącymi większość w tym regionie Ujgurami a ludnością napływową, należącą do chińskiej grupy etnicznej Han. Ujgurzy twierdzą, że są dyskryminowani przez władze, skarżą się na prześladowania kulturalne i religijne. Pekin zarzuca ugrupowaniom ujgurskim dążenia separatystyczne i terroryzm.

Polub WP Wiadomości
WP
WP