Trwa ładowanie...
d16o8fk

Zamach na hotel w centrum Mogadiszu. Nie żyje co najmniej 10 osób

Co najmniej 10 osób zginęło w zamachu bombowym i następującym po nim szturmie bojowników Al-Szabab na hotel w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu. W chwili ataku w budynku przebywali członkowie rządu i parlamentarzyści, ranę odniósł m.in. wicepremier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownicy Al-Szabaab w Somalii
Bojownicy Al-Szabaab w Somalii (AFP, Fot: Mustafa Abdi)
d16o8fk

Budynek hotelu został otoczony kordonem wojska. Do ataku doszło w niedużej odległości od pałacu prezydenckiego.

Policja podkreśla, że szturm na hotel został poprzedzony wybuchem samochodu pułapki, a następnie atakiem zamachowca samobójcy, który wysadził się w powietrze wewnątrz hotelu. Do zamachu doszło w godzinach szczytu, kiedy w środku przebywało wiele osób, w tym politycy. Wśród rannych jest wicepremier Mohammed Omar Arte, a także inny członek rządu i jeden z parlamentarzystów; ich obrażenia nie są poważne.

"To my przeprowadziliśmy zamach. Naszym celem byli członkowie władz przebywający w hotelu; to część naszej operacji w Mogadiszu" - poinformował przedstawiciel Al-Szabab w oświadczeniu.

Zamach potępił prezydent Somalii Hasan Szejk Mohamud.

Związani z Al-Kaidą islamiści z Al-Szabab kontrolują znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują prawo szariatu. Od wielu lat na terytorium kraju przeprowadzają też zamachy terrorystyczne.

d16o8fk

Podziel się opinią

Share
d16o8fk
d16o8fk
Więcej tematów