Trwa ładowanie...
d1qch92
d1qch92
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

Zamach bombowy w Bagdadzie - 10 zabitych

Dziesięć osób zginęło, a 25 zostało rannych w zamachu bombowym w centrum Bagdadu - poinformowała
agencja AP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qch92

Do zamachu doszło na placu, gdzie znajdują się liczne restauracje z daniami na wynos oraz stragany i sklepy, w pobliżu mostu przez Tygrys. Niedaleko jest siedziba największej szyickiej partii kraju, Najwyższej Islamskiej Rady Iraku.

Wśród zabitych są dwie kobiety, a wśród rannych 3 kobiety i pięcioro dzieci - poinformowały źródła szpitalne. Po eksplozji wybuchł pożar.

Choć tego samego dnia w innych aktach przemocy poniosło także śmierć 18 osób, rzecznik armii USA oświadczył, że trwająca od miesiąca amerykańska ofensywa w irackiej stolicy i jej okolicach zaczyna przynosić owoce i spada liczba ofiar cywilnych. Nie podał przy tym żadnych danych.

d1qch92

Podziel się opinią

Share

d1qch92

d1qch92
Więcej tematów