Trwa ładowanie...

Zakonnicy w Belgii odrzucili ultimatum papieża. Będą dalej wykonywać eutanazję

Belgijscy zakonnicy, którzy prowadzą sieć szpitali dla ludzi chorych psychicznie, nie zgodzili się na zaprzestanie wykonywania eutanazji. Takie ultimatum postawił im papież Franciszek. Bracia mogą teraz zostać wykluczeni z Kościoła.

Zakonnicy w Belgii odrzucili ultimatum papieża. Będą dalej wykonywać eutanazjęŹródło: Pixabay.com, fot: CC0 Public Domain
d4b6215

W Belgii funkcjonuje 5 szpitali prowadzonych przez Braci Miłosierdzia. W zeszłym roku kilkunastu spośród 5 tys. pacjentów wniosło o przeprowadzenie eutanazji. W maju kuria Braci nakazała zaprzestanie takich praktyk, a jej żądanie poparł Watykan.

Członkowie zarządu zostali zobowiązani do podpisania listu skierowanego do przełożonego generalnego brata Rene Stockmana, który poprosił Watykan o śledztwo w tej sprawie. W jego treści zawarto deklarację, że bracia w pełni popierają nauczanie Kościoła katolickiego dotyczące szacunku oraz konieczności ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Zarząd szpitali Braci Miłosierdzia, który w większości składa się z osób świeckich, odmówił, bo, jak twierdzi, "empatycznie wierzy", że eutanazja jest zgodna z katolickim nauczaniem i należy mieć na uwadze "zmiany zachodzące w społeczeństwie". Deon.pl przypomina, że kilka miesięcy temu belgijski episkopat stanowczo sprzeciwił się eutanazji.

Zakaz handlu w niedzielę. Oto stanowisko biskupów

Jak podaje gosc.pl, placówkom zostanie prawdopodobnie odebrane prawo do nazywania się katolickimi. Bracia mogą także zostać wykluczeni z Kościoła.

Źródło: deon.pl, gosc.pl

d4b6215
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b6215
Więcej tematów