Trwa ładowanie...
d1cvz57

Zakończyło się spotkanie EPL przed szczytem UE; Tusk milczy

Zakończyło się spotkanie liderów Europejskiej Partii Ludowej, na którym uzgodniono poparcie dla Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Wychodzącego ze spotkania premiera Polski zagadywali dziennikarze, ale Tusk tylko uśmiechnął się tajemniczo. - Najlepsze jest milczenie - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (PAP/EPA, Fot: Stephanie Lecocq)
d1cvz57

Szef polskiego rządu jest jednym z faworytów do objęcia funkcji przewodniczącego RE, o jego kandydaturze mówiło się od dawna. Spotkanie liderów EPL było więc tylko formalnością.

Z dziennikarzami nie chciała rozmawiać także kanclerz Niemiec Angela Merkel, której partia należy do tej samej frakcji EPL.

Premier Finlandii Alexander Stubb stwierdził z kolei, że "wszystkie 12 gwiazdek z flagi europejskiej nadal sprzyja premierowi Tuskowi". Oczywiście rozmowy i negocjacje trwają do ostatniej chwili i nie stawiałbym jeszcze pieniędzy na duet Tusk i Mogherini - dodał Stubb. Włoska minister spraw zagranicznych Federica Mogherini jest główną kandydatką na szefową unijnej dyplomacji.

Wśród kandydatów na szefa RE wymieniana była także premier Danii Helle Thorning-Schmidt, która powiedziała jednak, że nie ubiega się o to stanowisko.

d1cvz57

Podziel się opinią

Share
d1cvz57
d1cvz57
Więcej tematów