Trwa ładowanie...
budżet

Zakończył się szczyt UE. Konferencja Mateusza Morawieckiego [Na żywo]

Zakończył się szczyt przywódców Unii Europejskiej. Doszło do porozumienia ws. budżetu UE. O negocjacjach i kompromisie informuje premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Share
d1lgugq

W czwartek po godzinie 19 media obiegła informacja o zatwierdzeniu budżetu UE. Potwierdził to premier Polski. Mateusz Morawiecki przekazał w trakcie konferencji, że kluczowe negocjacje są już za nami.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział konferencję prasową, na której przekaże ustalenia. "Jest to ważny dzień. Ustaliliśmy dobry rozdział tematów praworządności, budżetu i mechanizmów w UE, które mają to zagwarantować. Są zapisy, na których nam zależało. Walczymy o nasze prawa i jasność prawa. To wszystko było możliwe dzięki współpracy V4" - napisał premier na Twitterze.

- Ustalenia liderów krajów członkowskich mają wagę bardzo mocną i ich nie da się zmienić, bo zostały już przyjęte - powiedział wcześniej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w "Graffiti" w Polsat News. Dworczyk powiedział, że konkluzje przyjęte przez wszystkich liderów UE mają większą wagę niż rozporządzenie, które można zmienić. - Udało się dokonać zasadniczej zmiany. Pierwotne propozycje powodowały, że miał zostać stworzony pozatraktatowy mechanizm, nietransparentny, niejasny, który mógł być wykorzystywany do politycznych działań przeciw wybranym krajom. W tym wypadku chodziło o Polskę i Węgry - tłumaczy.

d1lgugq

Podziel się opinią

Share
d1lgugq
d1lgugq
Więcej tematów