Trwa ładowanie...
d1mvphb
d1mvphb

Zakończył się Konkurs Chopinowski w Estonii

Zwycięstwem Litwina Gintarasa Januszeviciusa zakończył się w sobotę w Narwie, na północnym wschodzie Estonii, Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla młodych wykonawców. Wzięło w nim udział 38 pianistów z Estonii, Finlandii, Niemiec, Litwy, Polski i Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mvphb

Międzynarodowe jury przyznało Grand Prix 16-letniemu pianiście z Wilna za wykonanie Poloneza As-dur opus 53 i Nokturnu Des-dur opus 27.

Nagrodę Polskiego Radia zdobył 15-letni Ville Matveinen z Finlandii. Wraz ze swoim pedagogiem przyjedzie do Polski na wycieczkę, której program obejmie zwiedzanie miejsc związanych z Chopinem oraz udział w koncertach jego utworów.

Podczas niedzielnej gali w Filharmonii Narodowej w Tallinie (stolicy Estonii) laureatowi wręczy zaproszenie prezes zarządu polskiego Radia Ryszard Miazek. W sobotę obdarował on wszystkich uczestników konkursu płytami kompaktowymi i upominkami Polskiego Radia, które tradycyjnie patronuje imprezie. W gronie najlepszych znalazła się też 15-letnia Katarzyna Kluczyńska z Poznania.

Przewodniczący jury profesor Jarosław Drzewiecki ocenił poziom laureatów jako wysoki. Podkreślił, że znakomicie czują oni ducha i przesłanie muzyki największego polskiego kompozytora. (and)

d1mvphb

Podziel się opinią

Share
d1mvphb
d1mvphb