Zakończenie roku szkolnego 2022/23. Kiedy rozbrzmi ostatni dzwonek?

Zakończenie roku szkolnego 2022/23. Kiedy rozbrzmi ostatni dzwonek?

Koniec roku szkolnego 2022/2023 już niebawem
Koniec roku szkolnego 2022/2023 już niebawem
Źródło zdjęć: © Pixabay
01.06.2023 14:45

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dzieci i młodzież rozpoczną wyczekiwane wakacje? W tym roku letnie ferie będą dłuższe niż przed rokiem - potrwają ponad 70 dni.

Termin rozpoczęcia oraz zakończenia roku szkolnego jest regulowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na podstawie stosownych rozporządzeń. Jak wynika z harmonogramu, opublikowanego przez MEiN w maju 2022 r., tegoroczne wakacje będą dłuższe od ubiegłorocznych.

Koniec roku szkolnego. Do kiedy nauczyciele muszą wystawić oceny?

Jedną z kwestii, która interesuje uczniów na przełomie maja i czerwca jest termin, do którego nauczyciele muszą wystawić oceny z nauczanego przez nich przedmiotu. Jak wskazuje Ustawa o systemie oświaty, datę tę wyznacza dyrekcja w porozumieniu z radą pedagogiczną. Oznacza to, że termin wystawiania proponowanych ocen na koniec roku, może różnić się w zależności od placówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zazwyczaj uczniowie poznają proponowane stopnie pod koniec maja. W połowie czerwca najczęściej do dzienników wpisywane są ostateczne oceny z danego przedmiotu - szczegółowe informacje na temat terminów są podawane do wiadomości uczniów i rodziców przez pracowników szkoły.

Koniec roku szkolnego 2023. Kiedy wypada?

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach wypada w piątek 23 czerwca. Informacja ta nie dotyczy jednak maturzystów, którzy - ze względu na odbywające się od początku maja egzaminy maturalne - zakończyli naukę 28 kwietnia.

Wakacje 2023 potrwają dłużej - zgodnie z treścią rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się w poniedziałek 4 września. Oznacza to, że letnia przerwa od nauki potrwa 73 dni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także