Trwa ładowanie...
d3hw10h
internet
13-06-2003 17:30

Zakończenie "Miast w Internecie"

Helsińską Deklarację Światowego Dialogu
Miast podpisali w piątek w Zakopanem, podczas VII Konferencji
"Miasta w Internecie", przedstawiciele sześciu miast - dwóch z
Polski oraz z Portugalii, Bułgarii, Ukrainy i Słowacji.

d3hw10h
d3hw10h

Deklaracja Helsińska mówi o potrzebie współpracy miast w dziedzinie kształtowania społeczeństwa informacyjnego, w szczególności wykorzystania internetu i technologii elektronicznej informacji oraz komunikacji dla rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego miast sygnatariuszy.

Jej podpisanie oznacza dołączenie do grupy ponad 140 miast z całego świata otwartych na te wartości.

Sygnatariuszami deklaracji jest już kilkanaście polskich miast. W piątek dołączyły do nich dwa kolejne - Tarnów i Puławy oraz portugalskie Castello Branco, bułgarskie Dobrich, Mykolaiv na Ukrainie oraz słowacki Poprad.

Trwająca od środy do piątku VII Konferencja "Miasta w Internecie" to doroczne forum prezentacji najlepszych polskich i europejskich przykładów wykorzystania technologii informatycznych w lokalnej i regionalnej administracji publicznej. W konferencji wzięło udział w sumie około 350 gości, w tym eksperci z 26 krajów.

d3hw10h

W pierwszym dniu konferencji rozstrzygnięto konkurs na najlepsze serwisy internetowe gmin i powiatów. Statuetki "Złotych małp" przyznano już po raz piąty (organizatorzy konkursu zastępują słowo "małpa" graficznym symbolem poczty komputerowej - "@").

W tym roku "Złote @" przyznano: gminie Dopiewo za najlepszy serwis gminy wiejskiej (www.dopiewo.pl), w kategorii serwisów miejsko-gminnych miastu i gminie Czerwionka-Leszczyny (www.czerwonka-leszczyny.com.pl) oraz Zielonej Górze za najlepszy miejski serwis samorządowy (www.zielonagora.pl). Z powodu niskiego poziomu nie przyznano nagrody w kategorii powiatów.

Podczas konferencji zaprezentowano także statystykę obecności polskich gmin i powiatów w internecie, prezentujących się w tej sieci za pośrednictwem własnych stron www. Według najnowszych badań, już prawie 70% polskich gmin i ponad 93% powiatów posiada własne serwisy internetowe. Ich liczba z roku na rok rośnie. Obecnie w internecie można znaleźć 1 729 gminnych i 355 powiatowych stron www.

d3hw10h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hw10h
Więcej tematów