Trwa ładowanie...
d4ghk7l

Zakłócenia lotów na Heathrow po akcji protestacyjnej ekologów

Zarząd londyńskiego portu lotniczego Heathrow ostrzegł pasażerów przed opóźnieniami i odwołaniami lotów po tym, gdy deklarujący walkę ze zmianami klimatycznymi demonstranci wtargnęli nad ranem przez ogrodzenie na pas startowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktywiści z ugrupowania Plane Stupid protestują przeciwko planom rozbudowy Heathrow
Aktywiści z ugrupowania Plane Stupid protestują przeciwko planom rozbudowy Heathrow (PAP/EPA)
d4ghk7l

Po przecięciu siatki ogrodzenia kilkanaścioro aktywistów ugrupowania Plane Stupid (Samolot Głupi) weszło około godziny 3.30 nad ranem czasu lokalnego (4.30 czasu polskiego) na północny pas startowy, protestując w ten sposób przeciwko planom rozbudowy Heathrow. By utrudnić ich usunięcie, demonstranci skuli się razem i położyli na betonie lub też przytroczyli się do ogrodzenia. Sześcioro z nich aresztowano.

Ogłoszony wcześniej w tym miesiącu raport niezależnej komisji głosi, że zbudowanie na Heathrow trzeciego pasa startowego będzie najlepszym sposobem na zapewnienie Wielkiej Brytanii pilnie potrzebnego wzrostu przepustowości komunikacji powietrznej. Działacze ekologiczni są oburzeni ustaleniami, jakie przedstawiła komisja po trzech latach swych prac i twierdzą, że nowy pas startowy pogorszy jakość powietrza oraz przyspieszy zmiany klimatyczne.

Zarząd Heathrow wezwał pasażerów do sprawdzania z wyprzedzeniem statusu ich lotów. Oba pasy startowe pozostają otwarte i na miejscu jest policja.

d4ghk7l

Podziel się opinią

Share
d4ghk7l
d4ghk7l