Trwa ładowanie...
d4kyn7w
23-01-2015 07:17

Zakładnicy Państwa Islamskiego będą uwolnieni?

Minął termin ultimatum dla japońskiego rządu w sprawie dwójki obywateli tego kraju przetrzymywanych przez Państwo Islamskie. Rząd w Tokio poinformował, że nie otrzymał żadnych nowych informacji od islamistów.

d4kyn7w
d4kyn7w

Japońskie władze różnymi kanałami prowadzą rozmowy w sprawie uwolnienia swoich obywateli, którzy są zakładnikami Państwa Islamskiego. Taką informację przekazał mediom rzecznik rządu w Tokio. Nie podano oczywiście szczegółów tych negocjacji.

Przedstawiciel japońskiego MSZ oświadczył, że islamiści źle interpretują pozawojskowe wsparcie Tokio dla koalicji antyislamskiej. - Niemniej jednak wierzymy, że dojdziemy do porozumienia - powiedział anonimowy urzędnik resortu.

Już wcześniej Japonia odmówiła zapłacenia Państwu Islamskiemu okupu za zakładników. Na nowym nagraniu video islamistów grożą oni zabiciem dwóch Japończyków za wsparcie ich kraju dla antyislamskiej koalicji. Domagają się zapłaty 200 milionów dolarów okupu. Termin upływa dziś.

Tymczasem matka jednego z uwięzionych zaapelowała o uwolnienie syna, 47-letniego dziennikarza Kenji Goto. - Chcę powiedzieć wszystkim członkom Państwa Islamskiego, że syn nie jest jego wrogiem. Błagam o jego zwolnienie, bo przybył on do świata islamskiego z własnej woli - mówiła kobieta podczas rozmowy z dziennikarzami.

Japońska telewizja NHK poinformowała, że dzisiaj rano otrzymała oświadczenie od działu "public relations" Państwa Islamskiego. Wkrótce ma być opublikowane.

d4kyn7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kyn7w
Więcej tematów