Trwa ładowanie...

Zakaz wykonywania zawodu i 10 tys. zł kary. Nauczycielka została ukarana za znęcanie się nad dziećmi

Dyrektorka jednej z piotrkowskich szkół w Lubelskiem dostała zaostrzony wyrok za znęcanie się nad dziećmi. Kobieta m.in. zaklejała uczniom usta taśmą. Sąd postanowił ukarać ją nie tylko finansowo, lecz także zabronił jej wykonywania zawodu nauczyciela przez następne trzy lata. Kobiecie odebrano również dzieci, dla których tworzyła z mężem rodzinę zastępczą.

Share
Zakaz wykonywania zawodu i 10 tys. zł kary. Nauczycielka została ukarana za znęcanie się nad dziećmiŹródło: Fotolia
d6mhc11

- Oprócz 10 tys. zł kary grzywny, zasądzonej 5 grudnia zeszłego roku przez Sąd Rejonowy w Żarach, obciążenia jej kosztami oraz opłatami procesu, Sąd Okręgowy zmienił wyrok zaostrzając go o trzyletni zakaz wykonywana zawodu - powiedziała w rozmowie z gazetalubuska.pl Iwona Siemaszko, kierownik sekretariatu Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Żarach.

Fragmenty szokującego nagrania niani znęcającej się nad dzieckiem

O skandalicznym traktowaniu dzieci w wiejskiej szkole zawiadomili redakcję portalu rodzice. Śledztwo potwierdziło przewinienia kobiet. Grazyna F. straszyła dzieci, zaklejała im usta taśmą, a jednego z chłopców uderzyła otwartą dłonią w twarz.

d6mhc11

Odebrano jej dzieci

Kobieta straszyła również swoim mężem chłopców nękających dziewczynkę, dla której małżeństwo tworzyło rodzinę zastępczą. Ale po grudniowym wyroku sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu pięciorga dzieci, którymi się opiekowali, w domu dziecka.

W grudniu zarówno skazana jak i prokuratura odwołali się od wyroku. Sąd Okręgowy w połowie maja utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji.

Była dyrektorka szkoły w rozmowie z portalem nie chciała skomentować sprawy.

Źródło: gazetalubuska.pl

d6mhc11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6mhc11
d6mhc11
Więcej tematów