Trwa ładowanie...

Zakaz wykonywania zawodu i 10 tys. zł kary. Nauczycielka została ukarana za znęcanie się nad dziećmi

Dyrektorka jednej z piotrkowskich szkół w Lubelskiem dostała zaostrzony wyrok za znęcanie się nad dziećmi. Kobieta m.in. zaklejała uczniom usta taśmą. Sąd postanowił ukarać ją nie tylko finansowo, lecz także zabronił jej wykonywania zawodu nauczyciela przez następne trzy lata. Kobiecie odebrano również dzieci, dla których tworzyła z mężem rodzinę zastępczą.

Share
Zakaz wykonywania zawodu i 10 tys. zł kary. Nauczycielka została ukarana za znęcanie się nad dziećmi
Źródło: Fotolia
d114l5d

- Oprócz 10 tys. zł kary grzywny, zasądzonej 5 grudnia zeszłego roku przez Sąd Rejonowy w Żarach, obciążenia jej kosztami oraz opłatami procesu, Sąd Okręgowy zmienił wyrok zaostrzając go o trzyletni zakaz wykonywana zawodu - powiedziała w rozmowie z gazetalubuska.pl Iwona Siemaszko, kierownik sekretariatu Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Żarach.

Fragmenty szokującego nagrania niani znęcającej się nad dzieckiem

O skandalicznym traktowaniu dzieci w wiejskiej szkole zawiadomili redakcję portalu rodzice. Śledztwo potwierdziło przewinienia kobiet. Grazyna F. straszyła dzieci, zaklejała im usta taśmą, a jednego z chłopców uderzyła otwartą dłonią w twarz.

d114l5d

Odebrano jej dzieci

Kobieta straszyła również swoim mężem chłopców nękających dziewczynkę, dla której małżeństwo tworzyło rodzinę zastępczą. Ale po grudniowym wyroku sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu pięciorga dzieci, którymi się opiekowali, w domu dziecka.

W grudniu zarówno skazana jak i prokuratura odwołali się od wyroku. Sąd Okręgowy w połowie maja utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji.

Była dyrektorka szkoły w rozmowie z portalem nie chciała skomentować sprawy.

Źródło: gazetalubuska.pl

d114l5d

Podziel się opinią

Share
d114l5d
d114l5d
Więcej tematów