Trwa ładowanie...
drc73bk

Zakaz kąpieli w 3 warmińsko-mazurskich jeziorach

Sanepid zamknął kąpieliska nad jeziorami Skanda w Olsztynie, Domowym w Szczytnie oraz Jeziorku Mleczarskim w Bartoszycach - poinformowała Barbara Czerwińska z oddziału higieny komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

drc73bk

Bakterie coli

Powodem zakazania kąpieli w Skandzie jest zanieczyszczenie wody bakteriami coli. - Napicie się takiej wody może skutkować nawet kilkudniowymi dolegliwościami żołądkowymi - powiedziała Barbara Czerwińska. Dodała, że do skażenia wody, prawdopodobnie ściekami, doszło w miniony weekend i jest to pierwsze skażenie tego jeziora od kilku lat.

Inspektorzy Sanepidu wraz ze strażą miejską i inspektoratem ochrony środowiska podczas wizji lokalnej próbowali zlokalizować źródło zanieczyszczeń, ale nic nie wykryli. - Prawdopodobnie ktoś nocą spuścił do wody szambo z beczkowozu, teraz należy czekać, aż zbiornik upora się samoistnie z zanieczyszczeniem - dodała Czerwińska.

Sinice

Powodem zamknięcia Jeziorka Mleczarskiego w Bartoszycach, zlokalizowanego na rzece Suszycy, jest zakwit sinic. Kontakt z taką wodą może skutkować dolegliwościami żołądkowymi i skórnymi.

Budowa

Jezioro Domowe w Szczytnie jest w tym sezonie zamknięte dla kąpiących się z powodu budowy na jego brzegach infrastruktury turystycznej. - Mimo to ludzie się tam kąpali, dlatego powiatowy Sanepid monitoruje stan tego jeziora. Stwierdzono jednak, że woda w nim ma pogorszone parametry fizyczne, tj. barwę i przezroczystość, dlatego zamknięto je dla kąpiących się - powiedziała Czerwińska.

Kąpieliska nad Domowym, Skandą i Jeziorkiem Mleczarskim zostały zamknięte do odwołania.

drc73bk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drc73bk
Więcej tematów