Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Zainspirowali się zamieszkami w Londynie?

Na zachodnim przedmieściu Sztokholmu grupa młodych ludzi powybijała okna, spowodowała inne szkody oraz obrzuciła kamieniami funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa - podała szwedzka policja, która zatrzymała w związku z tymi incydentami jedną osobę. Według rzeczniczki policji byłoby przesadą mówić, że młodzież z Vasterort zainspirowała się zamieszkami w Londynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Do zamieszek doszło w poniedziałek wieczorem, kiedy około 30-40 młodych ludzi rozbiła szyby w kasie biletowej na stacji metra Hasselby Gaard na przedmieściu Vasterort. Chuligani opróżnili też zawartość gaśnicy.

Kiedy na miejsce przybyła policja, została obrzucona kamieniami. Potem chuligani wytłukli szyby w miejscowym komisariacie, państwowym sklepie monopolowym i powybijali szyby w samochodach - podała rzeczniczka policji Diana Sundin.

W poniedziałek wieczorem szwedzka policja zatrzymała w związku z chuligańskimi wybrykami na sztokholmskim przedmieściu notowanego już wcześniej młodego człowieka. Czterej inni byli we wtorek poszukiwani.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów