Trwa ładowanie...
d1qtib5

Zaginiony boeing MH370 Malaysia Airlines w grudniu zostanie uznany za "oficjalnie stracony"

Pod koniec tego roku linie lotnicze Malaysia Airlines zamierzają uznać zaginiony lot MH370 za "oficjalnie stracony" - poinformował dyrektor handlowy linii, Hugh Dunleavy w rozmowie z "The New Zealand Herald". Konkretna data zależy od ustaleń rządów Malezji i Australii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaginiony boeing MH370 Malaysia Airlines w grudniu zostanie uznany za "oficjalnie stracony"
(AFP, Fot: MANAN VATSYAYANA)
d1qtib5

Jak poinformował Dunleavy, uznanie zaginionego Boeinga 777 za straconego jest podstawą do tego, aby można było rozpocząć wypłacanie pełnych kwot rekompensat rodzinom pasażerów lotu MH370.

Dyrektor powiedział, że zgodnie z Konwencją Montrealską, dotyczącą zasad międzynarodowego przewozu lotniczego, która określa m.in. odpowiedzialność przewoźnika lotniczego za pasażerów, kwota rekompensat będzie wynosiła ok. 175 tys. dolarów. Dodał jednak, że rodziny będą miały możliwość podjęcia działań prawnych w przypadku, gdy uznają, że kwota ta powinna być wyższa.

Pod koniec października w imieniu dwóch chłopców, których ojciec znajdował się na pokładzie zaginionego samolotu, do sądu złożono pierwszy pozew przeciw przewoźnikowi i malezyjskim władzom, zarzucając im zaniedbania i niewywiązanie się z umowy.

d1qtib5

W pozwie, złożonym w sądzie w Kuala Lumpur w imieniu braci Jee: 11-letniego Kinlanda i 13-letniego Kinsona, oskarża się urząd lotnictwa cywilnego o to, że nie spróbował nawiązać kontaktu z samolotem "w rozsądnym odstępie czasu" od zniknięcia maszyny z radarów.

Przewoźnikowi zarzucono, że dopuścił się niedbalstwa i nie wykonał wszystkich działań mających zapewnić bezpieczeństwo lotu. Jako współwinnych wskazano szefów urzędu lotnictwa cywilnego i imigracji, dowódcę malezyjskich sił powietrznych i rząd, zarzucając im rażące zaniedbanie i niewywiązanie się z obowiązków.

Zobacz także: Bliscy 239 osób zaginionego Boeinga 777 nie tracą nadziei

Zaginięcie lotu MH370

8 listopada mija osiem miesięcy od niewyjaśnionego zaginięcia Boeinga 777 linii lotniczych Malaysia Airlines. 8 marca maszyna lecąca z Kuala Lumpur do Pekinu z nieustalonych przyczyn zboczyła z wyznaczonej trasy i zaginęła. Na pokładzie było 239 osób, w tym 153 obywateli Chin.

W ramach prowadzonych od marca poszukiwań przyjęto hipotezę, że samolot w niewyjaśnionych okolicznościach zboczył z kursu i zakończył lot w południowej części Oceanu Indyjskiego, na zachód od australijskiego Perth.

Źródło: The New Zealand Herald, PAP

d1qtib5

Podziel się opinią

Share

d1qtib5

d1qtib5
Więcej tematów