Trwa ładowanie...
d4layc7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zaginiona rosyjska studentka zatrzymana w Turcji. Chciała dołączyć do IS

Zaginiona pod koniec maja 19-letnia rosyjska studentka, której zniknięcie wzbudziło obawy, że chce dołączyć do Państwa Islamskiego (IS) w Syrii, została zatrzymana w Turcji podczas próby przekroczenia granicy - informuje rosyjskie MSW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaginiona rosyjska studentka zatrzymana w Turcji. Chciała dołączyć do IS
(Archiwum rodzinne)
d4layc7

Jak oświadczyło rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych, Warwawa Karaułowa, studentka uniwersytetu w Moskwie, została zatrzymana przez władze tureckie w mieście Kilis podczas próby przekroczenia granicy. Resort nie poinformował, kiedy doszło do aresztowania rosyjskiej studentki.

Rosyjskie MSW dodało, że ma zostać ona deportowana do Rosji.

Obecnie trwa dochodzenie, czy Karaułowa powinna być sądzoną za udział w zbrojnej grupie, za co grozić jej może nawet do 10 lat więzienia.

d4layc7

Według rosyjskich mediów, Karaułowa po zniknięciu poleciała do Turcji, gdzie w pobliżu strefy przygranicznej został namierzony jej telefon komórkowy.

Według mediów, studentka przyjęła w ostatnim czasie islam, czasami nosiła także hidżab.

Zobacz również film:

d4layc7

Podziel się opinią

Share

d4layc7

d4layc7
Więcej tematów