Trwa ładowanie...

Zaginął 3,5-letni Kacper. Policja szuka go z użyciem drona i sonaru

3,5-letni Kacper zaginął w poniedziałek po południu w Nowogrodźcu pod Bolesławcem. Chłopiec spędzał czas ze swoim ojcem, kiedy nagle zniknął mu z oczu. Policja przeszukuje okolice, ogródki działkowe i rzekę, która znajduje się w pobliżu miejsca zaginięcia. Ojciec chłopca został zatrzymany.

Share
Zaginął 3,5-letni Kacper. Policja szuka go z użyciem drona i sonaruŹródło: Getty Images
d3y4xb1

3,5-letni Kacper zaginął w poniedziałek około godz. 19 w okolicy ul. Lubańskiej w Nowogrodźcu - niewielkiej wsi pod Bolesławcem. To wtedy spędzał czas ze swoim tatą, kiedy ten na chwile stracił go z oczu. - Rodzice powiadomili policję i od razu rozpoczęły się poszukiwania - mówi nam Anna Kublik-Rościszewska oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Chłopiec w dniu zaginięcia był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki i szare sportowe buty. Może mieć przy sobie dziecięcy rowerek. W momencie zaginięcia chłopca, jego ojciec był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję - okazało się, że jest poszukiwany za przestępstwo przeciwko mieniu.

Policja szuka chłopca z użyciem drona i sonaru

- Bierzemy pod uwagę każdą opcję, przeszukujemy dokładnie cały teren, ale też rzekę, która znajduje się niedaleko miejsca zaginięcia - mówi Anna Kublik-Rościszewska. Jak wyjaśnia, wczoraj policja prowadziła poszukiwania w godzinach wieczornych, kiedy było już ciemno, dlatego od rana przeszukuje ponownie wszystkie miejsca w Nowogrodźcu.

d3y4xb1

Na miejscu działa ponad 200 funkcjonariuszy. 3,5-letniego Kacpra szukają strażacy, Wojska Obrony Terytorialnej. W poszukiwania zaangażowano psy tropiące. Na miejsce ściągani są policjanci i strażacy z całego województwa. Do Nowogrodźca przyjechały jednostki m.in. z Wałbrzycha, Wrocławia czy Legnicy.

Na miejsce we wtorek przyjadą dodatkowe psy tropiące z Poznania. Nowogrodziec patroluje dron policyjny i śmigłowiec z kamerą termowizyjną. W poszukiwania włączyli się też mieszkańcy pobliskich miejscowości.

Policja prosi o kontakt

Policja prosi osoby, które będą miały informacje o tym, gdzie znajduje się chłopiec lub będą mogły pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu - numer telefonu 75 64 96 200 lub 201.

Zobacz też: Poziom bezrobocia znacznie wzrośnie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y4xb1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y4xb1
d3y4xb1
Więcej tematów