Trwa ładowanie...
d155vnt

Zagaj koło Turku. Mężczyzna zginął w pożarze. Przyczyną wybuch gazu

87-letni mężczyzna zginął na skutek pożaru jaki we wtorek wybuchł w miejscowości Zagaj, niedaleko Turku. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch gazu, który ulatniał się z butli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zagaj koło Turku. Mężczyzna zginął w pożarze. Przyczyną wybuch gazu. Źródło zdjęć i filmu: turek.net.pl
Zagaj koło Turku. Mężczyzna zginął w pożarze. Przyczyną wybuch gazu. Źródło zdjęć i filmu: turek.net.pl
d155vnt

Do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Zagaj, niedaleko Turku (gm. Dobra, woj. wielkopolskie) doszło we wtorek rano, około godz. 9.30. Jego siła była tak duża, że na skutek eksplozji doszło do zawalenia budynku i gwałtownego pożaru.

Straż pożarna, która przybyła na miejsce, z płonącego gruzowiska uratowała 87-letniego mężczyznę. Został wezwany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Rannemu mężczyźnie strażacy udzieli pierwszej pomocy, po czym przekazali go zespołowi pomocy medycznej z LPR. Niestety, mężczyzna nie przeżył - powiedział we wtorek Wirtualnej Polsce mł. kpt. Jacek Erkiert z Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Turku.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch gazu, który ulatniał się z butli. Strażacy z gruzowiska wynieśli dwie butle na propan-butan o wadzie 11 kg.

d155vnt

Dodatkowym utrudnieniem dla ratowników w trakcje prowadzonych działań gaśniczych była zwisająca linia energetyczna, która została zdalnie odłączona przez Pogotowie Energetyczne. Na miejscu w działaniach ratowniczo–gaśniczych brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia został również zadysponowany lekki samochód ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo- ratowniczej z Łodzi oraz grupa operacyjna KW PSP Poznań.

Akcja gaśnicza zakończyła się wczesnym popołudniem. Na miejsce tragedii przybyli również burmistrz miasta i gm. Dobra, grupa dochodzeniowo-śledcza policji, prokurator oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Trwają działania pod nadzorem prokuratury, które mają ustalić przyczyny tego wybuchu.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d155vnt

Podziel się opinią

Share
d155vnt
d155vnt
Więcej tematów