Trwa ładowanie...
d4jtj3t
IAR

Zaczęła się obserwacja psychiatryczna Kajetana P.

• Badania potrwają cztery tygodnie • Zakończą się opinią o poczytalności mężczyzny • Jest on podejrzany o brutalne zabójstwo Katarzyny J.
Share
Kajetan P.
Kajetan P.Źródło: Policja
d4jtj3t

Kajetan P., podejrzany o brutalne morderstwo w Warszawie, trafił na obserwację psychiatryczną. Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza, że uprawomocniła się już decyzja sądu w tej sprawie. Sąd przedłużył obserwację o cztery tygodnie - do drugiej połowy czerwca - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański.

O obserwację wnioskowała właśnie prokuratura. Badania mają się zakończyć opinią o poczytalności mężczyzny. Będzie ona kluczowa, by ocenić, Kajetan P. za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zgodnie z decyzją sądu, badania potrwają cztery tygodnie, ale jeśli biegli uznają, że potrzebują więcej czasu, mogą zostać przedłużone do ośmiu tygodni.

d4jtj3t

Według informacji uzyskanych w Prokuraturze Okręgowej, obserwacja jest prowadzona w areszcie śledczym Warszawa-Mokotów. Kajetan P. przebywa tam od momentu zatrzymania i przewiezienia do Polski. W areszcie jest szpital i oddział obserwacji sądowo-psychiatrycznej.

Kajetan P. jest podejrzany o brutalne zabójstwo Katarzyny J. Kilka tygodni temu usłyszał kolejny zarzut, dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej jednego z policjantów, konwojujących go z Malty.

d4jtj3t

Podziel się opinią

Share
d4jtj3t
d4jtj3t
Więcej tematów