Trwa ładowanie...

Zaćmienie Księżyca dziś w nocy. Co o zaćmieniach Księżyca mówi Biblia?

W nocy z soboty na niedzielę 4/5 lipca na niebie będzie można obserwować półcieniowe zaćmienie Księżyca.

Share
Zaćmienie Księżyca
Zaćmienie KsiężycaŹródło: Pixabay
d8d4aar

Półcieniowe - częściowe zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce najlepiej nad ranem, około godziny 4:30. Jeśli ktoś wstanie wcześnie (lub jeszcze nie pójdzie spać), zobaczy to niezwykłe zjawisko.

Częściowe zaćmienie Księżyca łączy się w lipcu z Burzową Pełnią Księżyca, zwaną też Księżycem Grzmotów. Nazwy letnich burz.

Co o zaćmieniu Księżyca mówi Biblia?

O zaćmieniu Księżyca można przeczytać też w Biblii. Podajmy kilka przykładów z Biblii Tysiąclecia.

  • Ewangelia św. Mateusza, 24, 29-30: "Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą."
  • Księga Izajasza, 60, 20: "Twe słońce nie zajdzie już więcej i księżyc twój się nie zaćmi, bo Pan będzie ci światłością wieczną i skończą się dni twej żałoby."
  • Księga Izajasza, 13, 9-10: "Oto dzień Pański nadchodzi okrutny, najwyższe wzburzenie i straszny gniew, żeby ziemię uczynić pustkowiem i wygładzić z niej grzeszników. Bo gwiazdy niebieskie i Orion nie będą jaśniały swym światłem, słońce się zaćmi od samego wschodu, i swoim blaskiem księżyc nie zaświeci."


Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8d4aar

Podziel się opinią

Share
d8d4aar
d8d4aar
Więcej tematów