Trwa ładowanie...
jezioro

Zachodniopomorskie. Saperzy nad jeziorem Klukom z powodu "nagłej reakcji chemicznej"

Na plaży miejskiej w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie) w jeziorze Klukom doszło w sobotę do "nagłej reakcji chemicznej". Wezwani na miejsce saperzy znaleźli fragmenty trzech opakować z symbolami chemicznymi. Nikomu nic się nie stało. Kąpielisko zamknięto.

Share
Zachodniopomorskie. Saperzy nad jeziorem Klukom z powodu "nagłej reakcji chemicznej"
Źródło: East News, fot: Wojciech Zatwarnicki
d4n3rgu

Zachodniopomorska policja podała, że w chwili "reakcji chemicznej" w pobliżu jeziora było 3-letnie dziecko. Trafiło ono do szpitala, ale po przeprowadzonych badaniach zostało wypisane i wróciło do domu ze swoimi opiekunami. Nikt z osób przebywających na plaży nie odniósł obrażeń. Ze względów bezpieczeństwa plaża została zamknięta do odwołania dla mieszkańców i turystów.

Zachodniopomorskie. Służby zamknęły kąpielisko nad jeziorem Klukom google
Zachodniopomorskie. Służby zamknęły kąpielisko nad jeziorem Klukom Źródło: google, fot: google.maps

Policjanci sprawdzali miejsce zdarzenia i znaleźli tam "trzy fragmenty opakowań z oznaczeniem chemicznym". Nie ustalono, jaką substancję zawierały. Funckjonariusze podali jedynie, że opakowania nie były w całości i potrzebne będą badania.

Na miejscu pracowali saperzy, którzy przeszukali plażę i sprawdzili cały teren. Nie znaleziono żadnej innej substancji, która zagrażałaby zdrowiu albo życiu.

d4n3rgu

Policja, oprócz ustaleniem zawartości znalezionych fragmentów opakowań, zajmie się wyjaśnieniem tego, skąd się wzięły na plaży i przesłucha świadków.

Organizatorem kąpieliska miejskiego nad jeziorem Klukom w Choszcznie jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Wypoczywający mają do dyspozycji trawiastą plażę oraz dwa boiska do siatkówki plażowej.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

d4n3rgu

Podziel się opinią

Share
d4n3rgu
d4n3rgu
Więcej tematów