Trwa ładowanie...
d3mpscm

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Na wniosek rodziny ponownie zbadają Stefana W.

Biegli psychiatrzy przebadali Stefana W. i wydali opinię, ale teraz powołano nowy zespół. To odpowiedź na wniosek rodziny Pawła Adamowicza, która chciała ponownego przebadania prawdopodobnego zabójcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem 14 stycznia.
Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem 14 stycznia. (PAP)
d3mpscm

Rodzina zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza chciała ponownego badania psychiatrycznego podejrzanego o zabójstwo Stefana W.

Jak donoszą media, Magdalena Adamowicz (żona) i Piotr Adamowicz (brat) wnioskowali o powołanie nowego zespołu biegłych psychiatrów. Kolejni eksperci mają raz jeszcze przebadać podejrzanego i sporządzić opinię na temat jego stanu zdrowia.

- Prokuratorzy nadzorujący śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza podjęli w piątek decyzję o powołaniu zespołu innych biegłych lekarzy psychiatrów oraz psychologów celem jednoznacznego ustalenia stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Stefana W. – poinformował w poniedziałek p.o. rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński cytowany przez polsatnews.pl. Dodał, że wcześniejsza opinia była "niejasna".

d3mpscm

Śmierć Pawła Adamowicza. Stefan W. nie trafi do szpitala

Jak nieoficjalnie ma wynikać z pierwszej opinii na temat podejrzanego, był on niepoczytalny. Jego obrońca chciał, by 27-latek trafił z aresztu do szpitala psychiatrycznego. Zawnioskował o to na podstawie dokumentu podpisanego przez biegłych.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odrzuciła wniosek. - Nie ma podstaw do zmiany sposobu wykonywania aresztowania - poinformowała w rozmowie z RMF FM prokurator Grażyna Wawryniuk.

d3mpscm

Zobacz też: Dziecko Polki z Wielkiej Brytanii ma być adoptowane przez parę homoseksualną. Jest reakcja

- Opinia biegłych zawiera kategoryczny wniosek co do stanu poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia czynu i w związku z wnioskami tej opinii obrona uznała, że konieczna jest zmiana wykonywania środka zapobiegawczego na umieszczenie podejrzanego w szpitalu psychiatrycznym - powiedział z kolei w rozmowie z TVN24 Artur Kotulski, obrońca Stefana W.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia. Dzień wcześniej, podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zaatakowany przez 27-letniego Stefana W. Mężczyzna zadał mu kilka ciosów nożem.

d3mpscm

Źródło: Radio ZET, polsatnews.pl, Radio Gdańsk, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mpscm

Podziel się opinią

Share

d3mpscm

d3mpscm
Więcej tematów