Trwa ładowanie...
d1071is

Zabójstwo Dawidka Ż. Prokuratura: Śledztwo jest na zaawansowanym etapie

Śledztwo w sprawie śmierci 5-letniego Dawidka Ż. nadal trwa. Do tej pory biegli wskazali, że chłopcu zadano 11 ran kłutych w klatkę piersiową i brzuch. Pomimo poszukiwań nie udało się znaleźć narzędzia zbrodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabójstwo Dawidka Ż. Poszukiwania narzędzia zbrodni
Zabójstwo Dawidka Ż. Poszukiwania narzędzia zbrodni
d1071is

Zabójstwo Dawida Ż. w lipcu zeszłego roku wstrząsnęło całą Polską. Ojciec Dawida Ż. zabrał syna z domu w Grodzisku Mazowieckim 10 lipca po południu. Oboje wsiedli w szarą skodę fabię i wyruszyli do Warszawy. Chłopiec miał pojechać do matki.

Policja przed godz. 21 dostała zgłoszenie, że ojciec Dawida został śmiertelnie potrącony przez pociąg relacji Skierniewice-Warszawa. Okazało się, że popełnił samobójstwo. Matka Dawida o północy zgłosiła zaginięcie syna.

11 ran kłutych. Krew chłopca w samochodzie

Ciało chłopca zostało odnalezione dziesięć dni później około godziny 13 w krzakach przy zbiorniku retencyjnym. Zwłoki leżały kilkadziesiąt metrów od ekranów akustycznych stojących wzdłuż autostrady A2 przy węźle Pruszków.

d1071is

Dawidek zmarł na skutek ran kłutych klatki piersiowej i brzucha. Bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny, do którego doszło w następstwie doznanych ran kłutych.

Opinia toksykologiczna wykazała, że w organizmie Dawida nie było żadnych podejrzanych substancji. Biegli badający plamy w samochodzie ojca 5-latka Pawła Ż., m.in. na foteliku dziecięcym i osłonie przeciwsłonecznej, potwierdzili, że znajduje się na nic krew chłopca. W ciele Pawła Ż. nie stwierdzono alkoholu.

Prokuratura: Śledztwo jest na zaawansowanym etapie

Śledztwo w sprawie śmierci 5-letniego Dawidka Ż. nadal trwa. Do tej pory biegli wskazali, że chłopcu zadano 11 ran kłutych w klatkę piersiową i brzuch.

d1071is

Jak informuje nas prokurator Mirosława Chyr, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo jest na zaawansowanym etapie: - Zakończono przesłuchania świadków, prokurator oczekuje na opinie toksykologiczną, informatyczną oraz dotyczącą stanu psychofizycznego Pawła Ż.

Śledczym nie udało znaleźć ważnego dowodu w sprawie - noża, czyli narzędzia zbrodni.

- Pomimo szczegółowych poszukiwań, nie zdołano znaleźć narzędzia, którym zostały zadane rany kłute - informuje Mirosława Chyr.

Jakie były motywy postępowania Pawła Ż.?

Nadal nie wiadomo, dlaczego ojciec Dawidka Ż. popełnił samobójstwo i nie dowiózł syna do Warszawy. Teraz prokuratura nie może ujawnić, jakie były motywy postępowania Pawła Ż. Będzie to mogła zrobić dopiero po skompletowaniu i ocenie zgromadzonych dowodów. Biegli wnieśli o przedłużenie terminu do sporządzenia opinii.

d1071is

Zobacz też: Jesteśmy w fazie powtórki epidemii z marca

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1071is

Podziel się opinią

Share

d1071is

d1071is
Więcej tematów