Trwa ładowanie...
dnjx6xj

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Jakub A. zostanie dłużej w areszcie

22-letni Jakub A., podejrzany o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin (woj. dolnośląskie) spędzi kolejne 3 miesiące w areszcie - zdecydował Sąd Rejonowy w Świdnicy. Mężczyźnie grozi dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mrowiny. Moment doprowadzenia Jakuba A. na przesłuchanie (zdj. arch.)
Mrowiny. Moment doprowadzenia Jakuba A. na przesłuchanie (zdj. arch.) (Policja)
dnjx6xj

Sędzia Marzena Rusin-Gielniewska (Rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy) przekazała w środę, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury i przedłużył na kolejne trzy miesiące - do 13 grudnia 2019 roku - areszt tymczasowy dla 22-latka.

Jakubowi A. grozi dożywocie. Według śledczych podejrzany przyznał się przed sądem w trakcie posiedzenia aresztowego do stawianych mu zarzutów oraz podtrzymał wyjaśnienia złożone w śledztwie.

Wciąż jednak nie ma opinii biegłych co do tego, czy 22-latek był poczytalny w chwili zbrodni. Zaplanowano kolejne badania podejrzanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin. Opinia ma być gotowa najpóźniej w połowie października. Niewykluczone, że biegli zawnioskują o kilkutygodniową obserwację sądowo-psychiatryczną.

dnjx6xj

- Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że było to zabójstwo zaplanowane i przygotowywane już od jakiegoś czasu - przekazał prok. Mariusz Pindera.

Mrowiny. Bestialskie morderstwo

Ciało 10-letniej Kristiny odnaleziono w lesie w miejscowości Pożarzyska niedaleko jej rodzinnego domu w Mrowinach (woj. dolnośląskie). Sekcja zwłok dziewczynki trwała blisko 12 godzin. - To były także oględziny zewnętrzne ciała, zabezpieczano dowody - wyliczał prokurator Marek Rusin. Jak dodał oficjalną przyczyną zgonu były "liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi".

dnjx6xj

16 czerwca policji udało się schwytać Jakuba A. Późnym wieczorem doprowadzono go do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Zeznania składał przez blisko 5 godzin. Wtedy też usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

dnjx6xj

Podziel się opinią

Share

dnjx6xj

dnjx6xj
dnjx6xj
Więcej tematów