Trwa ładowanie...
bielsko-biała

Zabił żonę i ciężko ranił szwagra. Usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał 41-letniego Marcina R. na 25 lat więzienia. Mężczyzna najpierw znęcał się nad żoną, a następnie ją zabił i ranił nożem jej brata. Wyrok jest nieprawomocny.

Share
Zabił żonę i ciężko ranił szwagra. Usłyszał wyrok
Źródło: Shutterstock.com
d1pdeny

Do tragedii doszło krótko po powrocie rodziny z urlopu, który małżonkowie spędzili z dwojgiem dzieci w wieku 9 i 16 lat. 2 sierpnia 2017 roku Magdalena R. zgłosiła policjantom, że mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Groził także, że popełni samobójstwo.

Dzień przed zabójstwem mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad małżonką. Marcin R. dostał również nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktu z żoną. R. został też objęty dozorem policyjnym.

Nazajutrz mężczyzna pojawił się jednak w mieszkaniu. Kobieta była wówczas sama w domu. Gdy morderca wchodził do środka, Magdalena akurat rozmawiała przez telefon z siostrą. Zdążyła jej powiedzieć, że Marcin R. wbrew zakazowi właśnie przyszedł. Kobieta poprosiła brata, by poszedł do mieszkania Magdaleny R. sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Drzwi były jednak zamknięte. Zaniepokojony brat kobiety zaalarmował policję.

d1pdeny

Policjanci weszli do domu z użyciem siły. W mieszkaniu znaleźli zwłoki 35-letniej Magdaleny R. oraz jej rannego brata, który wymagał niezwłocznej interwencji medycznej.

Marcina R. zatrzymano dwa dni po zabójstwie. Marcin R. konsekwentnie utrzymywał, że niczego nie pamięta i nie przyznawał się do winy.

Zobacz także: Lech Wałęsa o LGBT. Janina Ochojska odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pdeny

Podziel się opinią

Share
d1pdeny
d1pdeny
Więcej tematów