Trwa ładowanie...
d28i6t2

Zabił żonę i ciężko ranił szwagra. Usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał 41-letniego Marcina R. na 25 lat więzienia. Mężczyzna najpierw znęcał się nad żoną, a następnie ją zabił i ranił nożem jej brata. Wyrok jest nieprawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin R. został skazany na 25 lat więzienia
Marcin R. został skazany na 25 lat więzienia (Shutterstock.com)
d28i6t2

Do tragedii doszło krótko po powrocie rodziny z urlopu, który małżonkowie spędzili z dwojgiem dzieci w wieku 9 i 16 lat. 2 sierpnia 2017 roku Magdalena R. zgłosiła policjantom, że mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Groził także, że popełni samobójstwo.

Dzień przed zabójstwem mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad małżonką. Marcin R. dostał również nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktu z żoną. R. został też objęty dozorem policyjnym.

d28i6t2

Nazajutrz mężczyzna pojawił się jednak w mieszkaniu. Kobieta była wówczas sama w domu. Gdy morderca wchodził do środka, Magdalena akurat rozmawiała przez telefon z siostrą. Zdążyła jej powiedzieć, że Marcin R. wbrew zakazowi właśnie przyszedł. Kobieta poprosiła brata, by poszedł do mieszkania Magdaleny R. sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Drzwi były jednak zamknięte. Zaniepokojony brat kobiety zaalarmował policję.

Policjanci weszli do domu z użyciem siły. W mieszkaniu znaleźli zwłoki 35-letniej Magdaleny R. oraz jej rannego brata, który wymagał niezwłocznej interwencji medycznej.

Marcina R. zatrzymano dwa dni po zabójstwie. Marcin R. konsekwentnie utrzymywał, że niczego nie pamięta i nie przyznawał się do winy.

d28i6t2

Zobacz także: Lech Wałęsa o LGBT. Janina Ochojska odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28i6t2

Podziel się opinią

Share
d28i6t2
d28i6t2