Trwa ładowanie...

Zaatakował prezydenta na ulicy - usłyszał wyrok

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu skazał francuski sąd 32-letniego mężczyznę, który mocno popchnął prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, gdy ten witał się z mieszkańcami miejscowości Brax na południu kraju. Skazany będzie też musiał m.in. przejść kurację w ośrodku leczniczym.

Zaatakował prezydenta na ulicy - usłyszał wyrokŹródło: AFP
d4kmav8
d4kmav8

Oskarżenie domagało się bezwzględnej kary trzech miesięcy więzienia i dodatkowo sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Napastnikiem okazał się Hermann Fuster, zatrudniony w konserwatorium muzycznym w miejscowości Agen (departament Lot-et-Garonne). Podczas incydentu w Brax francuskiemu prezydentowi nic się nie stało.

Uchwycone przez kamerę zdarzenie trwało zaledwie kilka sekund. Na fragmencie nagrania wideo widać, jak Sarkozy zbliżał się do barierki, za którą stała grupa witających go mieszkańców. Prezydent przeszedł wzdłuż szpaleru ludzi, ściskając im ręce. Nagle z tłumu wyłonił się człowiek, który gwałtownie popchnął prezydenta. Ten zachwiał się, ale nie upadł.

Ochroniarze Sarkozy'ego rzucili się natychmiast na napastnika, powalając go na ziemię. Szef państwa, mimo tego incydentu, kontynuował ceremonię powitalną, pozdrawiając tłum i podając ludziom ręce.

Francuskie media zauważyły, że po raz pierwszy za obecnej prezydentury zdarzyło się, że komuś udało się fizycznie zaatakować głowę państwa mimo obecności jego ochrony.

d4kmav8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kmav8
Więcej tematów