WP

Zaatakował dwóch Algierczyków. Mężczyźni mu to wybaczyli

31-letni Jakub F. został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi na rok więzienia oraz nawiązkę finansową dla pokrzywdzonych. Mężczyzna dwa lata temu pobił i znieważył dwóch Algierczyków. Wyrok nie jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak spędzi rok w więzieniu
Polak spędzi rok w więzieniu (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
WP

Jakub F. był oskarżony o napaść na tle narodowościowym. Do ataku doszło we wrześniu 2017 roku w Łęczycy. Oskarżony, przed wspólnym wyjściem na miastom pił z kolegą alkohol. W centrum dołączył do nich trzeci mężczyzna.

Brutalne okrzyki

WP

31-latek nie znał wcześniej obu Algierczyków. Podszedł do jednego z nich i nazwał go "brudasem", po czym wielokrotnie mu ubliżył. W obronie kolegi stanął towarzyszący mu rodak, który spotkał się z jeszcze bardziej agresywną reakcją Polaka. Najpierw dostał kopniaka w nogę, potem pięścią w twarz.

Jakub F. tłumaczył się później w prokuraturze, że "nie ma nic do muzułmanów ani do obcokrajowców", a za agresję odpowiedzialny był wypity wcześniej alkohol. Do ataku na tle narodowościowym się nie przyznał.

Zaskakująca rozprawa

WP

27 lutego przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces mężczyzny. Skruszony mężczyzna poprosił swoje ofiary o wybaczenie. Ku zdumieniu wszystkich, Algierczycy od razu wybaczyli mężczyźnie i poprosili sędzie od odstąpienia kary. "Chcą, żeby ta rozprawa była rozprawą pogodzenia się" - mówiła Joanna Zastrzyżyńska, tłumaczka przysięgła obcokrajowców.

6 marca sąd wydał werdykt. Jakub F. jest winny popełnionemu przestępstwu i zostaje skazany na rok więzienia. Polak musi także zapłacić swoim ofiarom - odpowiednio po 500 i 1000 złotych. O taki wymiar kary prosił sam oskarżony, w porozumieniu z prokuraturą oraz pobitymi Algierczykami.
Wyrok jest nieprawomocny, natomiast nikt nie spodziewa się apelacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: lodz.wyborcza.pl

WP

Zobacz także: Żona Kalisza prowadziła auto po pijanemu. Spróbowałem jazdy po alkoholu

WP
WP