Trwa ładowanie...
sąd

Zaatakował dwóch Algierczyków. Mężczyźni mu to wybaczyli

31-letni Jakub F. został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi na rok więzienia oraz nawiązkę finansową dla pokrzywdzonych. Mężczyzna dwa lata temu pobił i znieważył dwóch Algierczyków. Wyrok nie jest prawomocny.

Share
Zaatakował dwóch Algierczyków. Mężczyźni mu to wybaczyli
Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d4e6li2

Jakub F. był oskarżony o napaść na tle narodowościowym. Do ataku doszło we wrześniu 2017 roku w Łęczycy. Oskarżony, przed wspólnym wyjściem na miastom pił z kolegą alkohol. W centrum dołączył do nich trzeci mężczyzna.

Brutalne okrzyki

31-latek nie znał wcześniej obu Algierczyków. Podszedł do jednego z nich i nazwał go "brudasem", po czym wielokrotnie mu ubliżył. W obronie kolegi stanął towarzyszący mu rodak, który spotkał się z jeszcze bardziej agresywną reakcją Polaka. Najpierw dostał kopniaka w nogę, potem pięścią w twarz.

d4e6li2

Jakub F. tłumaczył się później w prokuraturze, że "nie ma nic do muzułmanów ani do obcokrajowców", a za agresję odpowiedzialny był wypity wcześniej alkohol. Do ataku na tle narodowościowym się nie przyznał.

Zaskakująca rozprawa

27 lutego przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces mężczyzny. Skruszony mężczyzna poprosił swoje ofiary o wybaczenie. Ku zdumieniu wszystkich, Algierczycy od razu wybaczyli mężczyźnie i poprosili sędzie od odstąpienia kary. "Chcą, żeby ta rozprawa była rozprawą pogodzenia się" - mówiła Joanna Zastrzyżyńska, tłumaczka przysięgła obcokrajowców.

6 marca sąd wydał werdykt. Jakub F. jest winny popełnionemu przestępstwu i zostaje skazany na rok więzienia. Polak musi także zapłacić swoim ofiarom - odpowiednio po 500 i 1000 złotych. O taki wymiar kary prosił sam oskarżony, w porozumieniu z prokuraturą oraz pobitymi Algierczykami.
Wyrok jest nieprawomocny, natomiast nikt nie spodziewa się apelacji.

d4e6li2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: lodz.wyborcza.pl

Zobacz także: Żona Kalisza prowadziła auto po pijanemu. Spróbowałem jazdy po alkoholu

d4e6li2

Podziel się opinią

Share
d4e6li2
d4e6li2
Więcej tematów