Trwa ładowanie...
d1uvox3

Za fotel burmistrza NYC zapłacił 76 mln dolarów

By zostać burmistrzem Nowego Jorku, republikański miliarder Michael Bloomberg wydał ponad 76 milionów dolarów, co jest rekordem w wyborach nieprezydenckich.

Share
d1uvox3

Żeby pokonać demokratę Marka Greena, wydał 73,9 miliona dolarów, zaś okres od wyboru do objęcia stanowiska i ceremonia inauguracyjna pochłonęły 2,5 miliona dolarów - wynika z dokumentów przedstawionych w piątek przez członków jego sztabu wyborczego. W styczniu podawano, że jego kampania pochłonęła 74,7 miliona.

Wydatki Bloomberga były czterokrotnie wyższe od wydatków Greena, jak też przewyższyły łączną sumę 68,9 mln dolarów jaką wydali demokratka Hillary Clinton i republikanin Rick Lazio w 2000 roku w wyborach do Senatu.

Majątek Bloomberga szacuje się na 4,5 miliarda dolarów. Wkrótce po pokonaniu Greena Bloomberg powiedział: Gdybyście mogli mi powiedzieć, jak zrobić to taniej, byłbym szczęśliwy usłyszeć to. Nie zwyciężyłem znowu tak bardzo wysoko. Doszedłem do tych pieniędzy sam. Wydałem je próbując uczynić to miasto lepszym i nie widzę w tym nic złego. Jeśli będę mógł zmienić to miasto, to warte to było każdego wydanego centa. Bloomberg otrzymał w wyborach 744 757 głosów, zaś jego kontrkandydat 676 717 głosów. (ej)

d1uvox3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uvox3
Więcej tematów