Trwa ładowanie...
d2wl2jg
Z powodu trudnych warunków wstrzymano akcję ratowniczą po wybuchu wulkanu Ontake w Japonii
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Z powodu trudnych warunków wstrzymano akcję ratowniczą po wybuchu wulkanu Ontake w Japonii

Na wyspie Honsiu japońskie ekipy ratownicze wstrzymały poszukiwania turystów, uwięzionych w wyniku erupcji wulkanu Ontake. Akcja ratunkowa została przerwana z powodu stężenia niebezpiecznych gazów. W chwili erupcji, w rejonie szczytu wulkanu przebywało ok. 250 turystów. Około 100 osobom udało się zejść i przedostać w bezpieczne miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wl2jg

Dotychczas japońska policja zidentyfikowała 12 ciał turystów, przysypanych odłamkami skał i popiołem. W niedzielę ratownicy znaleźli 31 osób, u których stwierdzono "zatrzymanie akcji serca". Prawdopodobnie osoby te nie żyją, jednak władze Japonii dotąd tego nie potwierdziły.

W niedzielę służby ratownicze zdołały przetransportować na dół ciała jedynie tych czterech osób. W poniedziałek rozpoczęto transport ośmiu kolejnych ofiar, ale z powodu trudnych warunków akcję przerwano.

Poprzednia duża erupcja wulkanu Ontake miała miejsce w roku 1979.

d2wl2jg

Podziel się opinią

Share

d2wl2jg

d2wl2jg
Więcej tematów