Trwa ładowanie...
d2brl8i

Z polskiego banku wyniesiesz więcej

W Polsce znacznie bardziej, niż w Stanach Zjednoczonych "opłaca się" napadać na banki twierdzi Ryszard Kuciński, ekspert do spraw bezpieczeństwa w bankach. Nasze społeczeństwo nadal przyzwyczajone jest do obrotu gotówkowego, dlatego polski kasjer ma przy sobie trzykrotnie więcej pieniędzy niż jego amerykański kolega - wyjaśnił.

d2brl8i
d2brl8i

Gość Polskiego Radia przypomniał, że podstawową wartością, którą należy chronić podczas napadu, jest ludzkie życie. Pieniądze w banku są ubezpieczone. Kuciński zaznaczył też, że należałoby poprawić system monitoringu w naszych bankach, gdyż ułatwiłoby to policji wykrywanie sprawców napadów.

Ekspert zwrócił również uwagę na problem zatrudniania przez banki i inne instytucje przypadkowych pracowników ochrony. W jego opinii, pracownicy ci, otrzymując często niskie wynagrodzenie, są wystawieni na pokusę kradzieży.

Kuciński przypomniał, że od 1995 roku systematycznie rośnie liczba napadów na banki, kantory, konwoje i na listonoszy. Rośnie także wykrywalność sprawców napadów, ale nadal jest ona bardzo niska i wynosi około 20%. (reb)

d2brl8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2brl8i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj