Trwa ładowanie...
dhb82rj

Z polskiego banku wyniesiesz więcej

W Polsce znacznie bardziej, niż w Stanach Zjednoczonych "opłaca się" napadać na banki twierdzi Ryszard Kuciński, ekspert do spraw bezpieczeństwa w bankach. Nasze społeczeństwo nadal przyzwyczajone jest do obrotu gotówkowego, dlatego polski kasjer ma przy sobie trzykrotnie więcej pieniędzy niż jego amerykański kolega - wyjaśnił.

dhb82rj
dhb82rj

Gość Polskiego Radia przypomniał, że podstawową wartością, którą należy chronić podczas napadu, jest ludzkie życie. Pieniądze w banku są ubezpieczone. Kuciński zaznaczył też, że należałoby poprawić system monitoringu w naszych bankach, gdyż ułatwiłoby to policji wykrywanie sprawców napadów.

Ekspert zwrócił również uwagę na problem zatrudniania przez banki i inne instytucje przypadkowych pracowników ochrony. W jego opinii, pracownicy ci, otrzymując często niskie wynagrodzenie, są wystawieni na pokusę kradzieży.

Kuciński przypomniał, że od 1995 roku systematycznie rośnie liczba napadów na banki, kantory, konwoje i na listonoszy. Rośnie także wykrywalność sprawców napadów, ale nadal jest ona bardzo niska i wynosi około 20%. (reb)

dhb82rj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhb82rj
Więcej tematów