Trwa ładowanie...
d23myzz

Z komendy na maturę. Nietypowa sytuacja w Legnicy

Prosto z komendy na egzamin maturalny pojechał pewien młody legniczanin. Wcześniej kilkukrotnie nie stawił się na policję mimo stosownych wezwań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z komendy na maturę. Nietypowa sytuacja w Legnicy
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d23myzz

Komenda Miejska Policji w Legnicy (woj. dolnośląskie) prowadziła postępowanie w sprawie młodego mężczyzny, który kierował samochodem osobowym pod wpływem środków odurzających. Do zatrzymania doszło w styczniu tego roku, a wynik badania krwi potwierdził wcześniejsze przypuszczenia policjantów, że kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków.

Mężczyznę wezwano do komendy, aby postawić mu zarzuty. Pomimo trzykrotnego ponowienia wezwania nie stawił się on w jednostce policji. W związku z tym prokurator wydał nakaz zatrzymania mężczyzny i jego przymusowego doprowadzenia. 19-latka zatrzymano 5 maja wieczorem w miejscu jego zamieszkania i osadzono w policyjnym areszcie.

W środę rano zatrzymany dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Mężczyzna otrzymał również trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i obciążony został kosztami postępowania. Prosto z komendy 19-latek pojechał do szkoły, gdzie w tym dniu zdawał egzamin maturalny z języka obcego.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d23myzz

Podziel się opinią

Share
d23myzz
d23myzz
Więcej tematów