Trwa ładowanie...
dcw7sed

Z grobu zniknęła głowa Friedricha Wilhelma Murnaua, reżysera "Nosferatu"

Głowa reżysera Friedricha Wilhelma Murnaua została ukradziona z jego grobu. Murnau wyreżyserował słynny horror "Nosferatu - symfonia grozy" z 1922 r.
Share
Z grobu zniknęła głowa Friedricha Wilhelma Murnaua, reżysera "Nosferatu"
Źródło: PAP/EPA, Fot: DPA
dcw7sed

Uszkodzenie grobu, znajdującego się w gminie Stahnsdorf w Niemczech, zauważono w poniedziałek. Po zbadaniu sprawy policja odkryła, że w żelaznej trumnie, w której znajdują się szczątki Murnaua, nie ma jego czaszki. Na miejscu znaleziono świeży wosk, przez co w niemieckich mediach pojawiły się spekulacje, że głowę reżysera "Nosferatu" mogli ukraść okultyści.

Rzecznik policji potwierdził, że nie śledczy nie wykluczają takiej wersji.

- Na miejscu była świeczka. Może w nocy odbywała się jakaś sesja zdjęciowa albo uroczystość. Nie jest to jasne - powiedział w rozmowie z "Washington Post" zarządca cmentarza Olaf Ihlefeldt. Jak jednak dodał, możliwe, iż czaszkę zabrali łowcy pamiątek, a nie okultyści.

dcw7sed

Trumny dwóch braci twórcy, którzy są pochowani w tym samym grobowcu, także zostały otwarte, ale ich szczątki nie były naruszone.

Śledczy twierdzą, że do włamania do grobu doszło między 4 a 12 lipca.

Murnau zginął w wypadku w Kalifornii w 1931 r. w wieku 42 lat. Do czasów współczesnych przetrwało tylko 12 z 21 stworzonych przez niego filmów. Jego "Wschód słońca" z 1927 r. został nagrodzony trzema Oscarami podczas pierwszej ceremonii rozdania tych nagród.

Murnau najlepiej jest jednak pamiętany dzięki filmowi "Nosferatu - symfonia grozy" z 1922 r., który był jednym z pierwszych horrorów w historii kina.

dcw7sed

Podziel się opinią

Share
dcw7sed
dcw7sed
Więcej tematów